Uroš Trifunović i Ognjen Dobrić - Sputnik Srbija

Zvezda se borila, ali nije mogla protiv „kralja“ u njegovom dvorištu

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su novi poraz u Evroligi, ovoga puta od Reala u Madridu rezultatom 72:56. To je četvrti poraz crveno-belih u isto toliko odigranih kola u najjačem evropskom takmičenju i nalaze se na začelju tabele, dok španski predstavnik ima polovičan učinak 2-2.
Loše je Crvena zvezda otvorila susret u prestonici Španije, pošto je domaćin jako brzo stigao do dvocifrene prednosti.
Držao se šampion Srbije samo u uvodnih tri minuta, da bi u nastavku usledili problemi u napadu, dok je Real dominirao pod oba koša.
Kraljevi su već posle prvih 10 minuta igre imali „+15“ i na semaforu je bio ispisan rezultat 25:10.
Kornel je Zvezdi pravio dosta problema, ubacio je u ranoj fazi susreta sedam poena, a pratili su ga Dek i Poarije.
Nastavak susreta doneo je buđenje Zvezde koja je počela da igra bolje nakon što je na parket kročio novajlija Luka Vildosa. Argentinac je sa dve vezane trojke približio Zvezdu na prihvatljivih sedam poena zaostatka – 35:28, a Real je ekspresno zatražio tajm-aut.
Do poluvremena je domaćin uspeo da poveća razliku na 39:30.
Zvezda je dobro otvorila treću četvrtinu i poenima Luke Vildose i Bila Bentila uspela je da priđe Realu na samo koš zaostatka 44:42, ali je onda usledio novi drastičan pad u igri crveno-belih.
Čak pet minuta bez poena, dok su Madriđani preko Jabuselea i Rodrigesa ponovo uspeli da dođu do dvocifrene prednosti i na kraju su u odlučujuću deonicu ušli rezultatom – 54:44. Argentinac Vildosa je dvojkom uspeo da prekine Zvezdin petominutni post.
Real nije želeo ništa da prepusti slučaju već je trojkom Rodrigesa otvorio poslednju četvrtinu za ogromnih 57:44.
Zvezda je ponovo uspela da se vrati preko Bila Bentila i Argentinca Luke Vildose koji je pokazao da će biti veliko pojačanje, ali su kasnije usledili novi minuti kada crveno-beli nisu uspevali da pronađu put do koša.
S druge strane, Real je surovo kažnjavao te "prazne minute" i preko Muse, Rodrigesa i Jabuselea je u finišu susreta ponovo uspeo da se odlepi i da upiše ubedljiv trijumf - 72:56.
Najefikasniji akter susreta bio je Bil Bentil iz Gane koji je trojkama održavao Zvezdu u igri. Argentinac Vildosa ga je pratio sa deset poena, imao je jedan skok i tri asistencije, dok su Ognjen Dobrić i Hasan Martin imali po osam poena.
Tok susreta mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:44 21.10.2022
40' - Kraj - ubedljiva pobeda Reala
Madriđani su pred svojim navijačima slavili protiv Crvene zvezde rezultatom 72:56.
22:39 21.10.2022
38' - Real ponovo beži
Tavares je uspeo da provuče loptu kroz obruč, posle čega su usledili promašaji Dobrića i Ljulja za tri poena. I ponovo je Tavares uspeo da postigne nove poene i da odvede Real na plus devet - 63:54.
22:34 21.10.2022
37' - Martin probudio nadu
Sa četiri vezana poena Amerikanac Hasan Martin je doveo Zvezdu na svega pet poena zaostatka - 59:54.
22:33 21.10.2022
36'- Vildosa neprecizan
Imao je priliku Luka Vildosa da približi Zvezdu dodatno Realu, ali nije pogodio s linije penala. S druge strane, to je kaznio Dek s postignutom dvojkom 59:50.
22:28 21.10.2022
35' - Prvi poeni Zvezde iz igre.
Konačno, posle pet minuta posta Zvezda je uspela da postigne prve porene iz igre. Usledila je trojka Bila Bentila i Zvezda je ponovo prišla na sedam poena zaostatka 57:50.
22:27 21.10.2022
34' - Tehnička greška Hezonje
Nakon što je Rodrigez promašio trojku, Hezonja je uhvatio ofanzivni skok, ali je napravio faul u napadu. Nije mu se dopala odluka sudija i zaradio je tehničku grešku, pa je Zvezda sa linije penala postigla poen - 57:45.
22:23 21.10.2022
33' - Promašaji na obe strane
Obe ekipe trenutno imaju problema u realizaciji napada.
22:21 21.10.2022
31' - Trojka Rodrigesa na startu
Ništa Real ne prepušta slučaju, pa je Ćaćo Rodriges trojkom odveo Real na 57:44.
22:17 21.10.2022
30' - Kraj treće četvrtine
Real je uspeo da se isčupa iz nezgodne situacije u koju ga je stavila Zvezda i u poslednju četvrinu ulazi sa prednošću 54:44. Inače, Vildosa je pogodio u samom finišu i prekinuo je Zvezdin petominutni post.
22:14 21.10.2022
29' - Real opet ima dvocifrenu prednost
Ponovo je evidentan pad u igri crveno-belih, što Madriđani kažnjavaju trojkom i vode rezultatom 54:42.
22:08 21.10.2022
28' - Real se opet odlepio
Serija Reala 6:0, odvela je Madriđane na 50:42. Prethodno je bio period duže od minuta bez koša na obe strane. Poeni Jabuselea i Rodrigesa odveli su Real na sigurno odstojanje.
22:02 21.10.2022
25' - Real prekida crnu seriju
Tri napada Real nije uspeo da postigne poene. Zvezda je stegla odbranu, ali su na kraju Madriđani preko Tavaresa uz dosta sreće uspeli da ubace jednu dvojku.
Zvezda je skroz u igri 44:42, a vratili su je Vildosa i Bil Bentil.
21:58 21.10.2022
24' - Zvezda na minus tri
Zvezda je fantastično zaigrala posle desetominutne pauze i serijom 9:3, prišla je Realu na svega tri poena zaostatka. Mitrović je poenima započeo deonicu, a onda je Ben Bentil postigao trojku, malo je nedostajalo da košarkaš iz Gane postigne još jednu, ali je lopta izašla iz obruča.
21:56 21.10.2022
22' - Pljušte trojke na obe strane
Real je odgovorio trojkom, a onda je Zvezda bila precizna za tri poena 42:35.
21:54 21.10.2022
21' - Nastavljen je meč
Zezda odlično otvara treću četvrtinu i postiže brze poene - 39:32.
21:37 21.10.2022
Poluvreme - 39:30
Crvena zvezda je rešila u svoju korist drugu četvrtinu rezultatom 20:14, ali i dalje ima zaostatak od devet poena u odnosu na Real.
21:34 21.10.2022
20' - Zvezda je "živa"
Vratila se Crvena zvezda u drugoj četvrtini u meč. Luka Vildosa je s dve trojke doveo crveno-bele na prihvatljiv zaostatak od sedam poena - 37:30.
21:31 21.10.2022
19' - Zvezda nastavlja da "topi" prednost
Konačno su crveno-beli uspeli da priđu i da smanje zaostatak da ne bude dvocifren - 35:28. Najzaslužniji za to je Vildosa koji je ubacio dve vezane trojke.
21:29 21.10.2022
18' - Real zvao tajm-aut
Crvena zvezda uspela je da priđe Realu na 35:25, a posle trojke pojačanja Vildose, domaćin je zvao u pomoć tajm-aut.
21:25 21.10.2022
17' - Zvezda pokušava da priđe
Trude se košarkaši crveno-belih da uhvate rezultatski priključak, ali Real igra fantastičnu timsku odbranu - 35:20.