Mitrogol rešeta i posle povrede – Fulam prekinuo niz poraza /video/

© Adam DavyAleksandar Mitrović, Fulam - Bornmut
Aleksandar Mitrović, Fulam - Bornmut - Sputnik Srbija, 1920, 15.10.2022
Aleksandar Mitrović pogotkom je obeležio povratak u startnu postavu Fulama posle dvonedeljne pauze zbog povrede.
Srpski golgeter je realizovao najstrožu kaznu u 52. minutu duela sa Bornmutom i stigao do sedmog gola u Premijer ligi. Ovim golom Mitrović je doneo bod svom timu (2:2) kojim je prekinuo niz od dva vezana poraza u Premijer ligi.
Fulam se namučio u meču sa gostima sa juga Engleske koji su dva puta imali po gol prednosti. Prvo je Solanke u drugom minutu matirao Lena za 0:1, ali je vrlo brzo defanzivac domaćih Isa Diop poravnao rezultat na 1:1 u 22. minutu.
Bornmut je došao do novog vođstva na isteku pola časa igre preko Kolumbijca Džefersona Lerme i tim rezultatom se otišlo na odmor.
Početkom drugog poluvremena, Fulam je imao slobodan udarac, a u duelu u šesnaestercu upravo je Lerma oborio Mitrovića rvačkim zahvatom, što je bio znak glavnom arbitru da pokaže na 11 metara.
Rekorder po broju golova za reprezentaciju Srbije bio je neumoljiv i doneo je izjednačenje Fulamu u 52. minutu.
Podsetimo, zbog povrede zarađene u Ligi nacija, Mitrović je propustio duel sa Vest Hemom prošlog vikenda u kome je Fulam poražen sa 3:1.
U drugom meču popodnevnog programa, Vulverhempton je savladao Notingem Forest sa 1:0 pogotkom Rubena Nevesa iz penala u 56. minutu.
Gosti su mogli na ovom meču do boda, ali je Brenan Džonson promašio najstrožu kaznu u 79, tačnije golman Vukova Hoze Sa mu je odbranio udarac sa 11 metara.
U uvodnom duelu subotnjeg programa, Lester i Kristal Palas su odigrali meč bez golova.