Baskonija - Partizan - Sputnik Srbija

Partizan opet primio „stotku“ i prosuo pobedu u poslednjoj sekundi

Košarkaši Partizana zabeležili su i drugi poraz u Evroligi na gostovanju u Vitoriji protiv Baskonije posle produžetka 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7).
Video se napredak u igri crno-belih u odnosu na prvo kolo i debakl od Albe jer nisu jurili razliku rivala tokom cele utakmice, ali su uspeli da ispuste pobedu u poslednjoj sekundi regularnog dela i razočarani krenu kući.
Ni sjajna partija tandema Panter-Ledej, koji ih je dugo držao u igri nije pomogla crno-belima da izguraju ovaj meč. Nisu imali rešenje za Markusa Hauarda koji je dominirao sa 28 poena pogodivši nekoliko najvažnijih šuteva za tri poena.
Kako su otvorili prvu deonicu, izgledalo je da se domaćinu crno piše, jer Baskonija nije pogađala ništa u napadu, a u odbrani je bila bez rešenja pod košem za Lesora i Ledeja koji su dominirali. Tu deonicu Partizan je rešio sa 23:14 u svoju korist i sve je delovalo bajno.
A onda druga četvrtina i totalni potop crno-belih. Domaćin je eksplodirao u napadu sa sedam trojki iz 12 pokušaja, crno-beli bez Lesora i Egzuma koji su bili na klupi lako su upali u mašinu u kojoj je domaćin držao prednost. Amerikanac Hauard je ubacio četiri trojke i umirio crno-bele koji su na poluvreme otišli sa četiri poena zaostatka – 46:42.
Kao što je Baskonija čekala crno-bele u drugoj, tako su i Beograđani čekali i dočekali da prestignu prednost rivala u trećoj četvrtini. Kapiten Kevin Panter odigrao je možda najbolju deonicu u sezoni, pogađao i za dva za tri, i uz podršku Ledeja odveo crno-bele do prednosti od 68:67 uoči poslednje deonice.
U poslednjoj četvrtini Partizan je pokazao zube. Zaigrali su crno-beli odbranu koju je Obradović toliko želeo i umalo prelomili meč u svoju korist. Kada god se lomio rezultat Beograđani su pronalazili rešenje, ali su se spetljali u finišu i prosuli upisanu pobedu.
Naneli je osam sekundi pre kraja promašio drugo slobodno bacanje za odlazak na četiri razlike, a takav poklon raspoloženi Amerikanac Hauard nije propustio. Lagano je preneo loptu, naskočio iznad Pantera i Ledeja i pogodio za 89:89 i produžetak u poslednjoj sekundi.
U dodatnih pet minuta Partizan je napravio 5:0 u prvih minut i po, ali onda - stao. Baskonija je zaigrala moćno, napravila seriju od 14:2 i privela meč kraju, upisavši drugu pobedu u Evroligi ove sezone. Pride, ubacila je drugu „stotku“ crno-belima.
Najefikasniji kod pobednika bio je Markus Hauard sa 28 poena, dok je Met Kostelo ubacio 19 koševa.
Kod crno-belih Panter je imao 26 poena, Zek Ledej 23, uz devet skokova, a Lesor 19 koševa i 12 uhvaćenih lopti.
Košarkaši Partizana u duploj sledećoj nedelji dočekuju Olimpiju iz Milana (18. oktobra) i Virtus dva dana kasnije.
Standings provided by Sofascore
22:50 14.10.2022
45' – Lesor!
Pogađa dva slobodna bacanja, Baskonija vodi sa 97:96.
22:44 14.10.2022
43' – Hauard!
Trojka preko Lesora, serija od 7:0 i vođstvo Baskonije od 96:94. Tajm-aut za Željka Obradovića.
22:42 14.10.2022
42' – Madar, pa Lesor!
Trojka sa velika razdaljine Izraelca u poslednjim sekundima, pa odbojka Lesora za 5:0 i vođstvo crno-belih od 94:89.
22:39 14.10.2022
40' – Produžetak!
Haurad je pogodio trojku u poslednjoj sekundi za 89:89 i meč ide u produžetke. Naneli je pre toga promašio drugo slobodno bacanje.
22:31 14.10.2022
40' – Hauard!
Brza trojka za 85:86. Potom faul. Do kraja meča još 12 sekundi, slobodna bacanja za Nanelija.
22:29 14.10.2022
40' – Panter!
Na isteku napada dvojka kapitena crno-belih za 86:82. Partizan pred vrednom pobedom!
22:25 14.10.2022
39' – Ledej!
Polovičan sa linije slobodnih bacanja, Partizan vodi sa 84:82, malo više od minut ostalo je do kraja meča.
22:22 14.10.2022
39' – Egzum!
Četvrta lična greška, Kostelo polovičan sa penala, Partizan vodi sa 83:80.
22:16 14.10.2022
37' – Naneli!
Pogađa dvojku u poslednjoj sekundi uz faul! Partzian vodi sa 81:76.
22:14 14.10.2022
36' – Panter!
Sjajan pogodak za dva poena i vođstvo od 78:74 na četiri i po minuta do kraja.
22:07 14.10.2022
34' – Odbrana!
Konačno su poslušali crno-beli Obradovića, pa su zaigrali snažno u defanzivi. Vode Beograđani sa 74:70 i imaju napad posle tajm-auta koji je zatražio njihov trener.
22:00 14.10.2022
33' – Lesor!
Sjajan ofanzivni skok i poeni za vođstvo Partizana od 72:70.
21:53 14.10.2022
30' – Kraj treće četvrtine!
Crno-beli su dobili ovu deonicu sa 26:21 i u poslednjih deset minuta ulaze s prednošću od 68:67.
21:50 14.10.2022
29' – Panter!
Posle trojke Ledeja, Panter pogađa sva tri slobodna bacanja i Partizan vodi posle dosta veremena sa 67:65.
21:47 14.10.2022
28' – Kostelo!
Nova trojka i to u nezgodan čas, Baskonija vodi 65:61.
21:44 14.10.2022
27' – Papapetru!
Pogađa dvojku, zatim i dodatno slobodno bacanje. Partizan se primakao samo na poen razlike - 60:59.
21:37 14.10.2022
25' – Panter!
Treća trojka na meču, ovaj put preko Vanje Marinkovića, smanjuje na 55:51.
21:34 14.10.2022
23' – Kocar!
Laki poeni i pet razlike za Baskoniju na startu drugog dela - 51:46.
21:27 14.10.2022
Obradović: Za pobedu je potrebna odbrana
„Rekao sam i pre utakmice, moramo da igramo odbranu, da ne dozvoljavamo lake kontre Baskoniji iz kojih postiže poene“, istakao je na poluvremenu Željko Obradović.
21:14 14.10.2022
20' – Poluvreme!
Baskonija ima četiri poena prednosti (46:42), posle sjajne druge četvrtine koju su dobili sa 32:19.