Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Partizan opet pobedio Nemce – dva gola za tri boda i miris evropskog proleća!

Fudbaleri Partizana napravili su još jedan krupan korak ka proleću u Evropi pobedom nad Kelnom od 2:0 u Humskoj u četvrtom kolu Lige konferencije. Golove za pobedu postigli su Dijabate u 15. i Rikardo u 52. minutu, a crno-beli su sada lideri u grupi sa osam bodova, ispred Nice koja ima šest, ali i meč manje protiv Slovackog koji se igra od 21 čas.
Ono što je već sada jasno je da će Partizanu još tri boda iz poslednja dva kola osigurati plasman u drugu fazu, ali je važno biti i prvi u grupi na kraju i tako izbeći 1/16 finala Lige konferencija i čekati nastavak takmičenja kao povlašćen.
Na ruku crno-belima ide i pobeda češke ekipe Slovacko protiv Nice u gostima.
Gosti su nametnuli brz ritam na startu utakmice, Škiri je u petom minutu uzdrmao golmana Popovića volej udarcem sa ivice kaznenog prostora, a već u narednom napadu Dijabate je namestio veliku šansu Menigu.
© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2022
Nažalost domaćih, krilni napadač nije dobro šutirao, lopta je išla pravo u čuvara mreže Kelna koji je smireno reagovao i otklonio opasnost. Partizan je do vođstva stigao u 15. minutu.
Golman Popović je ispucao loptu, štoper Hubers pogrešio na levoj strani, a Dijabate majstorski spustio loptu pred noge i zakucao je u mrežu. Sjajan gol za vođstvo Partizana i delirijum u Humskoj.
Delirijum koji se pretvorio u pirotehnički pir posle kog je Partizan zaradio prvi minus. Trominutni prekid nije presekao crno-bele, ali je bio kapisla da glavni sudija iz Izraela jedva dočeka drugi prekid i pošalje igrače u svlačionicu.
Posle šest minuta meč je nastavljen, a publici je zaprećeno da će sledeći prekid značiti kraj meča i gubitak utakmice službenim rezultatom 3:0. Grobari su se zbog toga primirili i navijali, a crno-beli držali Jarčeve podalje od svog gola.
Prvo poluvreme produženo je čak za deset minuta, a u poslednjem Partizan je imao veliku šansu. Odnosno Menig koji je šutirao sa 11 metara, ali se lopta odbila od prečke. Imao je Holanđanin nekoliko prilika večeras, ali je ponovo ispoljio nepreciznost.
Meč je odlučen u 52. minutu. Posle kornera i gužve u petercu, Urošević je centrirao slabijom desnom nogom, a Gomeš iz mesta skočio i pored trojice zatresao mrežu za zasluženih 2:0 za Partizan.
Taj gol definitivno je označio kraj ambicija za goste da mogu da urade nešto na ovom meču. Pokušavali su Jarčevi, napadali u preostalih 40-ak minuta, ali se Partizan umešno branio i s lakoćom otklanjao svaku opasnost.
Na kraju je Partizan upisao vredan trijumf, drugi u sedam dana nad bundesligašem i nagovestio da će se evropski fudbal igrati u Humskoj i na proleće. Zasluženo.
Standings provided by Sofascore
PARTIZAN - KELN 2:0 (1:0)
/Dijabate 15, Rikardo 52/
Stadion: Partizana.
Gledalaca: 15.269.
Sudija: Roj Rajnšrajber (Izrael).
Žuti karton: Dijabate, Belić, Marković, Urošević (Partizan), Hibers, Hektor, Skiri (Keln).
PARTIZAN (4-3-3): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Traore, Belić (61. Fejsa) – Dijabate, Natho, Menig (69. Andrade) – Rikardo (76. Pavlović).
KELN (4-2-3-1): Švabe - Šmic, Hibers, Soldo, Pedersen (74. Huseinbašić) - Martel, Skiri - Adamjan (66. Majna), Hektor, Kajnc - Dic (46. Tiges).
Detalj sa 168. večitog derbija  - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2022
Partizan s pojačanim bedemom brani kuću od Nemaca – Zvezda ima stari recept za Mađare
20:57 13.10.2022
Kraj! Pobeda Partizana!
20:44 13.10.2022
90' – Igraće se još pet minuta
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču. Partizan stiže do druge pobede u Ligi konferencija.
20:37 13.10.2022
84' – Sreća za Partizan
Sjajno je Hektor prošao po levoj strani, poslužio tigesa koji je biopred praznom mrežom, ali je ostao u raskoraku.
20:29 13.10.2022
76' – Izmena u Partizanu
Umesto Rikarda na terenu je Andrija Pavlović.
20:28 13.10.2022
75' – Kajnc izvodi kornere
Po ko zna koji put večeras, lopta pada u peterac Partizana, ali tamo nema igrača Kelna da je zahvate.
20:22 13.10.2022
69' – Izmena u Partizanu
Umesto Meniga na terenu je Patrik Andrade.
20:21 13.10.2022
68' – Marković požuteo
Zasluženo, vukao je rezervistu Mainu za dres dobrih 20-30 metara.
20:13 13.10.2022
61' – Izmena u Partizanu
Umesto Belića na terenu je Fejsa.
60' – Korner za Keln
Centrirao je Kajnc, ali su crno-beli otklonili opasnost.
20:06 13.10.2022
52' – GOOOL za Partizan!
Rikardo glavom matira Švabea. Posle kornera i gužve Urošević je centrirao slabijom desnom nogom, a Gomeš iz mesta skočio i pored trojice zatresao mrežu. Zasluženih 2:0 za Partizan.
20:01 13.10.2022
49' – Opet Menig!
Naleteo je na loptu, šutirao sa oko 11 metara, pravo u golmana Švabea.
19:59 13.10.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Odmah izmena u redovima Kelna, umesto Ditca na terenu je Tiges.
19:41 13.10.2022
45'+10' – Kraj prvog poluvremena!
Zasluženo vođstvo crno-belih pogotkom Dijabatea od 15. minuta. Mogao je Partizan i ubedljivije da vodi, ali su šanse Meniga ostale neiskorišćene.
19:40 13.10.2022
45'+10' – Prečka!
Šteta što je Menigu realizaicija slabija strana. Kakvu je šansu imao, šutirao sa desetak metara, ali je lopta udarila o prečku. Šteta...
19:36 13.10.2022
45'+5' – Keln bezopasan
Traže gosti šansu da ugroze gol Popovića u ovoj nadoknadi, ali odbrana Partizana je za sada besprekorna.
19:30 13.10.2022
45' – Igraće se još deset minuta!
Toliko iznosi nadoknada u prvom poluvremenu.
19:27 13.10.2022
41' – Sreća za Keln!
Odlično je Dijabate centrirao sa desnog krila, ali je Soldo nekako izbio loptu iz peterca u korner. Udarac iz ugla za crno-bele.
19:23 13.10.2022
38' – Utakmica je nastavljena
Oko šest minuta trajao je prekid...
19:18 13.10.2022
31' – Prekid u Humskoj!
Drugi put su Grobari zapalili pirotehniku pa je izraelski sudija poslao igrače oba tima u svlačionicu. Zašto se sve ovo radi?
Grobari postrojili igrače Partizana posle AEK - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2022
Navijači dva puta prekinuli utakmicu Partizana /video/
19:16 13.10.2022
30' – Greška Natha
Visok presing crno-belih se isplatio, osvojili su loptu, ali ponovo nije uspela kombinacija Natha i Rikarda jer je Izraelac poslao loptu u noge rivala.