Ben Bentil Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Radonjićev Panatinaikos rastužio Zvezdu u Pioniru

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su prvi meč u sezoni Evrolige na svom terenu protiv Panatinaikosa, ali nisu uspeli da zabeleže prvi trijumf. Ekipa Dejana Radonjića slavila je sa 77:75 u neizvesnoj završnici i tako rastužila navijače u Pioniru.
Utisak je da je Crvena zvezda propustila ovaj meč kroz šake. Najvažnije poene dao je Paris Li sa linije za slobodna bacanja, potom je Ognjen Dobrić probao da promaši drugo, ali je Panatinaikos bio siguran u skoku i došao je do važne i teške pobede.
Najefikasniji u pobedi Panatinaikosa bio je Marijuš Grigonis sa 17 poena, dok je Crvena zvezda bila odlična ispod koša i dolazila je do poena preko Bena Bentila sa 18 i Hasana Martina koji je dao 12 poena.
Važan detalj na utakmici bila je i izgubljena lopta Nikole Ivanovića posle koje je Ponitka stigao do poena u kontranapadu.
Crvena zvezda je kvalitetom lako mogla da pobedi na ovoj utakmici, ali je posle gostovanja Anadolu Efesu zabeležila i drugi poraz u ovogodišnjoj Evroligi.
Dejan Radonjić je ponovo pobedio u Pioniru, ali ovoga puta ne kao trener Crvene zvezde već kao trener Panatinaikosa.
Ako je gostovanje Efesu nešto gde ne možete baš očekivati trijumf, onda je domaćinstvo Panatinaikosu bila šansa za crveno-bele da upišu prvu pobedu.
Kod Panatinaikosa dvocifreni su bili još Gudaitis sa 12 i Ponitka sa 10 poena.
Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na Sputnjiku.
21:15 13.10.2022
KRAJ - pobeda Panatinaikosa 77:75
21:14 13.10.2022
Poslednji minut
40' – Li je pogodio dva penala, a Dobrić je fauliran na dve sekunde pre kraja – 74:77
21:10 13.10.2022
40' – Bentil je promašio slobodno bacanje na sedam sekundi pre kraja – 74:75
21:08 13.10.2022
40' – Izgubljena lopta, Panatinaikos krade loptu i vodi sa dva razlike na 21 sekund pre kraja - 73:75
21:07 13.10.2022
40' – U poslednji minut ekipe ulaze potpuno poravnate – 73:73.
21:03 13.10.2022
Vilijams ide na liniju za slobodna bacanja
39' – Li je presekao loptu, Vilijams će na liniju za slobodna bacanja – 73:73.
21:00 13.10.2022
Neizvesna utakmica
38' – Bentil je sada pogodio sa linije za slobodna bacanja i pogađa – 73:68.
20:54 13.10.2022
Neverovatna trojka Grigonisa
36' – Neverovatnu trojku pogodio je Grigonis, Zvezda vodi 68:66
20:49 13.10.2022
Zakucavanje Dobrića!
34' – Dobrić zakucava u kontranapadu - 68:63. Crveno-beli vode 12:6 u poslednjoj četvrtini.
20:47 13.10.2022
Petrušev!
34' – Sjajan potez Petruševa koji je pogodio posle rolinga i sada crveno-beli vode sa 66:63
20:41 13.10.2022
Trojka Lazića!
32' – Jako važna trojka Lazića, Crvena zvezda je ponovo u igri – 61:61
20:40 13.10.2022
Ponitka zakucava
31' – Posle zakucavanja Ponitke Panatinaikos je otišao na tri poena razlike i vodi sa 61:58
20:34 13.10.2022
Tesno u Pioniru
30' – Na ulasku u poslednju četvrtinu Panatinaikos vodi sa 57:56! Ovo samo obećava veliku borbu u završnici utakmice.
20:20 13.10.2022
Bentil nosi Zvezdu
26' – Bentil nosi Zvezdu na ovom meču, sada je pogodio uz faul i crveno-beli ponovo vode – 51:50
20:15 13.10.2022
Adams uz faul
25' – Adams je dobro prošao i pogodio uz faul – 48:49. Tesan duel u Pioniru, biće verovatno neizvesno do kraja.
20:12 13.10.2022
Još jedna trojka Bentila
25' – Ušla je lopta nekako u obruč posle šuta Bentila za tri poena, ali Grigonis nastavlja da muči crveno-bele – 45:49
20:09 13.10.2022
Sjajna akcija
23' – Lazić je sjajno proigrao Mitrovića, ovaj je zakucao i na tribinama je nastalo oduševljenje – 40:46
20:05 13.10.2022
Utakmica je nastavljena
21' – Meč je nastavljen, prvi napad ima Panatinaikos koji vodi sa četiri poena razlike. Potom Papajanis zakucava za 38:44
19:50 13.10.2022
Poluvreme
20' – Kraj prvog poluvremena. Panatinaikos vodi sa 42:38 pre svega boljom igrom u drugoj četvrtini. Navijači crveno-belih su više očekivali.
19:48 13.10.2022
Preokret Panatinaikosa
20' – Grigonis je pogodio trojku i sada Panatinaikos vodi – 38:32