U Zagrebu će se pričati o VAR tehnologiji – PSŽ i Real osvojili samo po bod

© AP Photo / Darko BandicDinamo - Red Bul
Dinamo - Red Bul - Sputnik Srbija, 1920, 11.10.2022
Fudbaleri Dinama i Salcburga remizirali su u Zagrebu (1:1), u meču četvrtog kola grupe E Lige šampiona, a istovetan rezultat viđen je u duelima PSŽ – Benfika i Šahtjor – Real Madrid.
Šampion Hrvatske je bio u zaostatku od 12. minuta posle gola Nikolasa Zaivalda, ali su do boda stigli pogotkom Roberta Ljubičića u 42. minutu.

Dinamu je poništen gol u 19. minutu zbog guranja igrača u kaznenom prostoru austrijske ekipe, a VAR tehnologija je korišćena i kod udarca Ljubičića, koji je u gol svog tima prosledio reprezentativac Srbije Strahinja Pavlović.

Dramatično je bilo u Varšavi, gde Šahtjor igra svoje utakmice, vodili su Ukrajinci protiv Real Madrida od 46. minuta preko Oleksandra Zubkova, a u petom minutu nadoknade egal je doneo Antonio Ridiger.
Bez unapred upisane pobede ostao je i PSŽ koji je protiv Benfike vodio od 40. minuta golom Kilijana Mbapea iz penala, a u 62. je na isti način mrežu zatresao igrač portugalske ekipe Žoao Mario.
Mbape je u 86. minutu postigao još jedan pogodak, spektakularnim udarcem makazicama, ali je on poništen.
Remi od 1:1 upisali su Dortmund i Sevilja, a sa po 2:0 trijumfe su ostvarili Čelsi nad Milanom i Lajpcig nad Seltikom.