Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda pala u Istanbulu pred Vasinim Efesom

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da iznenade šampiona Evrope, ekipu Anadolu Efesa. Crveno-beli su poraženi u Istanbulu sa 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9) posle velike borbe i snažnog otpora koji su pružili.
Zvezda je dugo držala Efes bez koša na startu. Čak ni Micić nije mogao da pogodi u prvih tri minuta kada je Džejlen Adams doneo crveno-belima prednost od 5:0.
Međutim, Efes je na iskustvo pratio Zvezdin ritam kroz prvu četvrtinu i dočekao šansu da preuzme vođstvo u poslednjem minutu preko rastrčanog Bobue koji je dvojkom u poslednjoj sekundi doneo 17:14 na kraju prve deonice.
Druga četvrtina krenula je trojkom mladog Lazarevića, Zvezda je opet uhvatila ritam i držala dva-tri poena prednosti sve dok se na teren nije vratio Micić, a aktivirao Vil Klejburn koji je bio nerešiva enigma za beogradski tim sa 11 poena.
Ipak, Zvezdu je u igri u prvom poluvremenu držao Bentil koji se nije predavao pod koševima pa su domaćini na pauzu otišli samo sa poenom prednosti - 35:34.
Efes je ključnu razliku napravio u trećoj četvrtini. Delovalo je da dok se Zvezda napinje, sjajni tim Ergina Atamana samo lagano odrađuje posao, a sredinom treće deonice posle tri poena sa penala Micića i trojke Buboe, Efes je otišao na 47:41.
© AP Photo / Darko VojinovicVasilije Micić
Vasilije Micić - Sputnik Srbija, 1920, 07.10.2022
Vasilije Micić
Tu razliku pod dirigentskom palicom svog najboljeg igrača Vase Micića šampioni Evrope su lagano sačuvali do kraja, ne dozvolivši Zvezdi da priđe bliže i ugrozi premijernu pobedu u Evroligi.
Na kraju meča je Efes otišao i na dvocifrenu razliku (72:59), pa su Beograđani pokvarili dobar utisak iz prvog dela utakmice.
Vil Klejburn sa 19 i Vasilije Micić sa 16 poena predvodili su Efes do trijumfa nad Beograđanima. Na drugoj strani Ben Bentil je sa 13 koševa bio najbolji u redovima Zvezde.
Standings provided by Sofascore
Direktan prenos meča ste mogli da pratite i na Sputnjiku
21:12 07.10.2022
37' – Klejburn!
Dvojka za velikih 13 poena razlike u korist Efesa - 70:57.
21:06 07.10.2022
35' – Ivanović!
Trojkom smanjuje rezulat na 64:55 za Efes.
21:02 07.10.2022
34' – Danston!
Oduvao je Lazića u skoku i pogodio dvojku za vođstvo Efesa od 63:52. Tajm-aut za Zvezdu.
20:58 07.10.2022
32' – Micić!
Ubacuje trojku Vasa za vođstvo Efesa od 59:52.
20:53 07.10.2022
30' – Kraj treće četvrtine!
Zvezda sada zaostaje, pošto Efes vodi sa 56:50 na kraju treće deonice.
20:49 07.10.2022
28' – Embaje!
Razigrani Micić asistira za zakucavanje posle greške Petruševa. Efes ima prednost - 55:48.
20:37 07.10.2022
24' – Micić!
Precizan sa penala sva tri puta (9 poena), za vođstvo Efesa od 44:39.
20:33 07.10.2022
22' – Bentil!
Trojka centra Zvezde za vođstvo crveno-belih od 39:38.
20:13 07.10.2022
20' – Kraj prvog poluvremena!
Mitroviću nije priznat koš u poslednjoj sekundi, a na drugoj strani Efes nije poentirao pa je ostalo 35:34 za domaćine.
20:09 07.10.2022
19' – Danston!
Zakucavanje na pas Micića, Efes vodi sa 35:32.
20:05 07.10.2022
17' – Micić!
Prvo trojka, pa asistencija za preokret, Efes vodi sa 28:27.
20:01 07.10.2022
15' – Lazić!
Dvojka na asistenciju Petruševa, Zvezda vodi sa 25:21.
19:57 07.10.2022
14' – Opet Klajburn!
Lako ukradena lopta i polaganje za 21:21. Tajm-aut za Zvezdu, a Klajburn ima već devet poena.
19:55 07.10.2022
13' – Klajburn!
Polaganje za novo izjednačenje - 19:19. Hasan Martin je u prethodnom napadu propustio d adonese Zvezdi četiri razlike.
19:52 07.10.2022
11' – Lazarević!
Trojkom otvara drugu četvrtinu. Nerešeno je - 17:17.
19:49 07.10.2022
10' – Kraj prve četvrtine!
Efes ima tri poena prednosti (17:14) pogotkom Buboe u poslednjoj sekundi.
19:47 07.10.2022