Zvezda ubedljiva na premijeri, povratnik pao sa 20 razlike

© TARA RADOVANOVICZvezda - MZT, ABA liga
Zvezda - MZT, ABA liga - Sputnik Srbija, 1920, 01.10.2022
Košarkaši Crvene zvezde upisali su premijernu pobedu u novoj sezoni regionalne ABA lige protiv povratnika, ekipe MZT iz Skoplja - 87:67 (13:9, 26:13, 26:25, 22:20) .
Izabranici trenera Vlade Jovanovića nisu imali težak posao iako su mlako započeli meč, prvom četvrtinom u kojoj palo samo 22 poena - bilo je 13:9 za crveno-bele.
Zvezda je prelomnu prednost stekla u drugoj deonici koju je dobila sa 26:13, dok je u drugom poluvremenu gostujući tim uspeo da odigra donakle egal meč i napusti Beograd sa -20.
Deluje da su u Zvezdi hteli da rasporede ravnomerno i minute i poene na ovom meču, pa su priliku dobili neki mlađi igrači poput talentovanog Topića, ali najvažnije je da je premijerna pobeda upisana.
Meč je odigran u pozorišnoj atmosferi dvorane "Pionir", bez prepoznatljivog huka navijača, zvanično pred nešto manje od 3.000 gledalaca.
Najefikasniji kod crveno-belih bio je Džejlen Adams sa 16 poena, Nikola Ivanović je ubacio 12, a Hasan Martin 10 koševa.
Kod gostiju iz Skoplja, najefikasniji je bio Stojanovski sa 17 poena, Krstevski je dao 14, a Mićović i Jigitoglu po 12 koševa.
U sledećem kolu, crveno-beli gostuju u Podgorici protiv ekipe Budućnosti (10. oktobra).