Partizan - Radnički Sremska Mitrovica - Sputnik Srbija

Šok za crno-bele: Partizan doživeo krah u Sremskoj Mitrovici!

Fudbaleri Partizana eliminisani su u 1/16 finala Kupa Srbije od strane drugoligaša Radničkog iz Sremske Mitrovice. Posle 90 minuta rezultat je bio izjednačen (1:1), pa su domaćini slavili na penale sa 2:0.
Partizan je vodio golom Patrika Andradea od 19. minuta, ali su domaćini izjednačili u 92. minutu preko Marinkovića, pa je pobednik potom odlučen sa bele tačke.
Na penal-ruletu crno-beli su promašili sva četiri jedanaesterca (Rikardo, Živković, Urošević, Andrade) i napustili pognute glave Sremsku Mitrovicu.
Inače, meč je odigran u lepoj atmosferi pred nekoliko hiljada ljubitelja fudbala, a Partizan je u prvom poluvremenu propustio priliku da razreši sve dileme oko prolaska u narednu fazu najmasovnijeg takmičenja.
Pored vodećeg gola Andradea iz 19. minuta, pamtiće se i stativa Rikarda iz 44.
Partizan je u nastavku igrao mlako i neubedljivo, kao da je samo čekao kraj i minimalnu pobedu, ali je kazna stigla u nadoknadi.
Sjajan napad su izveli domaćini, a na drugoj stativi Marinković je preciznim udarcem u drugom minutu nadoknade matirao iskusnog golmana Lukača i obradovao domaću publiku među kojom je bio i ministar u Vladi Branislav Nedimović.
Ovom pobedom Radnički iz Sremske Mitrovice je ostvario jedan od najvećih uspeha u istoriji u sezoni u kojoj slavi 100 godina postojanja kluba.
2:0 - I Ristović je promašio!
Kakva revija promašaja! I ovo ode preko gola!
17:02 28.09.2022
2:0 - Promašaj Uroševića!
Čitav gol je promašen!
2:0 - Spasojević preko gola!
Ima nade za Partizan, posle lošeg udarca igrača Radičkog.
17:01 28.09.2022
2:0 - Prečka Živkovića!
Crno-beli opet bez gola, smeši im se eliminacija iz Kupa
17:00 28.09.2022
2:0 - Petrović!
Imao je Lukač loptu na ruci, ali je ona završila u mreži.
16:59 28.09.2022
1:0 - Promašaj Rikarda
Sjajno brani golman Radničkog.
16:58 28.09.2022
1:0 - Spasojević!
Nije panenka, ali lepo plasirana lopta po sredini gola. Domaćin vodi.
16:57 28.09.2022
Čekamo izvođače!
Oba stručna štaba se dogovaraju oko izvođača jedanaesteraca, a crno-beli se sigurno uzdaju u golmana Milana Lukača.
16:53 28.09.2022
Vreme je za penale!
Partizan je vodio golom Patrika Andradea od 19. minuta, ali su domaćini izjednačili u 92. minutu preko Marinkovića pa će pobednik ove runde biti odlučen sa bele tačke.