Novak Đoković - Sputnik Srbija

Nemoćni Đoković pao protiv Kanađanina

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je meč od Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima na Lejver kupu sa 3:6, 6:7. Pobedom u dva seta tim Sveta je poveo sa 10:8 u okršaju sa timom Evrope i povećao šanse za konačni trijumf u ovom neobičnom okršaju.
Loše je Đoković odigrao veći deo meča. Koliko je bio dobar i impresivan u subotu uveče, toliko je bio slab i neubedljiv dan kasnije, kada ga je mladi Kanđanin u potpunosti nadigrao. Jednostavno, bolje se kretao, udarao, sve je kvalitetnije radio.
Uzleteo je Novak ranim brejkom u prvom setu, stigao i do 2:0, ali je Kanađanin lako uspeo da se vrati i posle mini-serije preokrene na 3:2. Onda se ušlo u period kada je Novak ispustio nekoliko brejk šansi, što je Alijasim iskoristio da brejkom za 5:3 stigne do prvog seta.
Loš momentum Đokovića prelio se i na drugi set kada je već na startu Alijasim napravio brejk i oduzeo mu servis. Koliko se Novak mučio na ovom meču svedoči i podatak da je do prvog asa na meču stigao tek posle 49 minuta igre i da sa takvim skorom ni lošiji teniseri ne mogu da se pobede.
Kanađanin je upao u krizu sredinom drugog seta kada je svojim greškama i neshvatljivim udarcima u mrežu ili aut omogućio Novaku da preokerene rezultat i posle tri vezana gema povede sa 4:3.
Ipak, mladi Ože-Alijasim je ostao u igri, pod pritiskom dobro servirao i stigao do 6:6 i taj-brejka. U taj-brejku je potpuno nadigrao Đokovića sa 7:3 i stigao do konačnog trijumfa od 2:0 nad nekadašnjim svetskim brojem jedan.
Zaslužena pobeda momka iz Montreala, inače, prva u karijeri protiv Novaka Đokovića.
3:6, 6:6 – Idemo u taj-brejk!
Jer je Kanađanin lako stigao do gema i izjednačenja.
16:47 25.09.2022
3:6, 6:5 – Obezbeđen taj-brejk!
Iz perspektive Đokovića, dok Kanađanin servira za ostanak u drugom setu i nema pravo na grešku.
16:43 25.09.2022
3:6, 5:5 – Izjednačenje!
Siguran i Kanađanin na svoj servis. Nema šta, gledaćemo napet finiš.
16:40 25.09.2022
3:6, 5:4 – Opet vodi Novak!
Probao je Alijasim da gađa linije i tako iznenadi Đokovića, ali mu nijedan pokušaj nije prošao. Đoković vodi, Kanađanin servira za ostanak u drugom setu u nastavku.
16:36 25.09.2022
3:6, 4:4 – Alijasim uzvraća!
Siguran na svoj servis, uz 10. as Kanađanin izjednačuje rezultat.
16:32 25.09.2022
3:6, 4:3 – Preokret Đokovića!
Još jedna velika greška Alijasima koji pogađa mrežu i dozvoljava Srbinu da povede.
16:24 25.09.2022
3:6, 3:3 – Brejk za Đokovića!
Sve posle grešaka Alijasima koji je poklonio Đokoviću poene za izjednačenje na svoj servis.
16:21 25.09.2022
3:6, 2:3 – Novak smanjio prednost!
Ali mora da napadne jer ima brejk zaostatka i nije dovoljo da poentira samo na svoj servis.
16:18 25.09.2022
3:6, 1:3 – Potvrđuje brejk prednosti Alijasim!
Igra lepo i sigurno na svoj servis Kanađanin, ne ostavlja Novaku ni promil šanse da se vrati u meč i preokrene rzultat.
16:15 25.09.2022
3:6, 1:2 – Prvi as za Novaka!?
Tek posle 49 minuta igre naš teniser stiže do prvog poena direktno iz servisa što dosta govori o tome kako igra. Srećom zaustavio je seriju od pet vezanih brejkova Kanađanina.
16:11 25.09.2022
3:6, 0:2 – Potvrđen brejk!
Uspeo je Novak da stigne do 30:40, ali dalje nije mogao. Novi gem za Kanađanina.
16:06 25.09.2022
3:6, 0:1 – Brejk Alijasima!
Već na startu Kanađanin oduzima servis lošem Đokoviću koji se muči.
16:02 25.09.2022
3:6 – Set za Alijasima!
Koristi Kanađanin svoj servis bez premca i stiže do vođstva od 1:0 u setovima.
15:58 25.09.2022
3:5 – Brejk Alijasima!
Sjajnim riternom na prvi servis Đokovića Kanađanin stiže do brejka i kruniše sjajno izdanje u ovom gemu. Đoković razoružan.
15:57 25.09.2022
3:4 – Propuštena brejk prilika!
Uveo je Novak Kanađanina u tesan finiš, ali nije imao snage za brejk
15:48 25.09.2022
3:3 – Budi se Đoković!
Sjajni servisi i udarci za gem bez izgubljenog poena i izjednačenje. Prekinuta mini-serija Kanađanina.
15:46 25.09.2022
2:3 – Previše grešaka Novaka!
Ože-Alijasim siguran na svoj servis, stiže do prednosti od 3:2. Ne deluje Novak danas ubedljivo kao sinoć.
15:40 25.09.2022
2:2 – Ribrejk Alijasim!
Igralo se na razliku, Novak poslao lopticu u aut, a potom dve duple greške Đokovića za izjednačenje.
15:35 25.09.2022
2:1 – Gem za Alijasima!
Bez izgubljenog poena Kanađanin smanjuje rezultat, sjajnim servisima se vraća u meč.