Košarkaš Partizana Zek Ledej  - Sputnik Srbija

Partizan se raspao u Moskvi, Zenit u finalu VTB Superkupa

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi od Zenita u VTB Superkupu u Moskvi –81:65. Iako su na poluvremenu crno-beli imali prednost, u nastavku je došlo do žestokog pada u igri što je tim iz Sankt Peterburga surovo kaznio, te će se u finalu u nedelju sastati sa CSKA iz Moskve.
Partizan od 16 časova igra protiv Uniksa za treće mesto. Inače, Partizan je mogao sebi da dozvoli i luksuz u vidu poraza od 12 poena što bi ga odvelo u finale, ali je doživeo debakl u dvoboju sa Zenitom.
Tim Željka Obradovića dobro je otvorio susret u Moskvi i kontrolisao je dešavanja na parketu, ali samo do kraja prvog poluvremena.
Kako je vreme odmicalo tako je Zenit preuzimao primat i prednost je rasla. Sa plus tri posle 20 minuta igre, usledio je žestok pad. Očajna odbrana odvela je crveno-beli do ubedljivog poraza i toga da ostanu bez plasmana u finale VTB Superkupa, gde će se sastati CSKA iz Moskve i Zenit.
Naneli i Jam Madar bili su praktično jedini raspoloženi za igru u crno-belom taboru, dok je Kevin Panter pružio očajnu partiju.
S druge strane Zaharov je blistao i bio je nerešiva enigma za tim Željka Obradovića. Predvodio je Zenit do ubedljivog trijumfa 81:63 i plasmana u finale.
Tok meča Zenit - Partizana mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 24.09.2022
Zvezdina katastrofa na „generalki“ – poraz od 39 razlike
20:38 24.09.2022
40' - Kraj meč i ubedljiv poraz Partizana
Zenit je razbio Partizan rezultatom 81:65 i plasirao se u finale VTB Superkupa.
20:36 24.09.2022
40' - Partizanu igra i poraz za finale
Ipak, poraz manji od 12 razlike, a trenutno Zenit ima 16 poena prednosti minut pre kraja.
20:34 24.09.2022
39' - Madar precizan
Tri slobodna bacanja pogodio je Jam Madar i smanjio je prednost Zenita na 81:63.
20:30 24.09.2022
38' - Očajni Partizan jedva čeka kraj
Zenit u poslednjoj četvrtini vodi s ogromnih 23:7, a na semaforu je rezultat 81:60.
20:26 24.09.2022
36' - Ne uspeva Partizan da se odbrani
Nikako dve dobre odbrane da vežu crno-beli. S druge strane Zenit je izuzetno raspoložen za igru i vodi 75:58.
20:25 24.09.2022
35' - Raste prednost Zenita
Tortunov je pogodio i odveo je Ruse na ogromnih 73:56.
20:19 24.09.2022
32'– Šetnja Zaharova
Protutnjao je kroz prazan reket Zaharov i lako poentirao. Već 16 poena ima iskusni član Zenita. Partizan ne uspeva ništa da odbrani - 68:55.
20:17 24.09.2022
32' – Ledej uzvraća!
Zek Ledej je ostao sam na liniji za tri poena, ali je nazagio i pisana je dvojka posle video provere. Partizan je smanjio prednost Zenita i rezultat je 64:55.
20:15 24.09.2022
31' – Pogađa i Homsli
Nova trojka Rusa koji su sada otišli na plus 11 - 64:53.
20:14 24.09.2022
31' – Najveća prednost Zenita
Zenit je pogodio na otvaranju poslednje deonice i vodi rezultatom 61:53.
20:11 24.09.2022
30' – Zenit uspeva da poentira preko Zaharova
Nije uspeo Partizan da odbrani poslednji napad Zenita koji je poentirao preko Zaharova za 58:53. Rusi su dobili treću četvrtinu ubedljivim rezultatom 21:13.
30' – Naneli smanjuje
Konačno je prekinuta serija. Naneli je postigao i 14. poen i rezultat je sada 56:53 za Zenit.
20:08 24.09.2022
29' – Veteran Fridzon pogađa trojku
Vitalij Fridzon koji ima 36 godina, ostao je "sam u hali" i hladnokrvno pogodio trojku za vođstvo Zenita 56:51. Serija Zenita sada je 12:0!
20:07 24.09.2022
29' – Serija Zenita 9:0!
Rusi ponovo vode nakon što je Zaharov realizovao oba slobodna bacanja. Serija Zenita je 9:0, a rezultat 53:51.
20:04 24.09.2022
Meč je prekinut!
Muke sa satom. Već treći put se dešava da napad teče, a vreme stoji zbog čega su arbitri prekinuli susret 51:51.
20:03 24.09.2022
27' – Zaharov kažnjava promašaje crno-belih
Partizan se ispromašivao, a Zaharov je pogodio trojku i Rusi su prišli na 51:49.
19:57 24.09.2022
25' – Anđušić pogađa trojku
Daleku trojku pogodio je Danilo Anđušić, da bi usledila ukradena lopta i polaganje Jama Madara. Partizan se odlepio - 51:44, a Ćavi Paskva je zvao tajm-aut.
19:48 24.09.2022
23' – Lesor siguran
Francuz je bio uspešan sa linije penala i posle vođstva Zenita 44:42, rezultat je ponovo izjednačenjen 44:44.
19:47 24.09.2022
22' – Vimbuš pogađa trojku
Druga trojka Amerikanca Vimbuša koji je doneo izjednačenje 42:42.
19:46 24.09.2022
22' – Raspoloženi Jama Madar
Digao se na šut za dva poena i pogodio Jam Madar koji je izuzetno raspoložen za igru 42:39.