Danska nije izdržala na Maksimiru, Mbape strelac u pobedi Francuske

© Sputnik / Grigoriй Sokolov / Uđi u bazu fotografijaLuka Modrić nije na nivou na kom je bio prva tri meča. Moraće da zapne do kraja utakmica ako misli da svoju ekipu pogura do četvrtfinala
Luka Modrić nije na nivou na kom je bio prva tri meča. Moraće da zapne do kraja utakmica ako misli da svoju ekipu pogura do četvrtfinala - Sputnik Srbija, 1920, 22.09.2022
U okviru grupe A Lige nacija odigrane su četiri interesantne utakmice.Prilično uzbuđenja viđeno je na Maksimiru gde je Hrvatska nadigrala Dansku sa 2:1, dok su Francuska i Holandija upisale sigurne pobede od 2:0.
U Hrvatskoj nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali je posle usledio vatromet. Prvo je Borna Sosa doveo Vatrene u prednost, da bi Kristijan Eriksen bio strelac u 77. minutu.
Kada je delovalo da će Danci izdržati, Majer je dao gol u 79. minutu i Hrvati su upisali važna tri boda.
Sa ovom pobedom Hrvati su overili prvo mesto i plasman na završnu smotru Lige nacija.
Francuska se mučila da probije oklop nezgodnih Austrijanaca, ali se to dogodilo u drugom poluvremenu. Prvo je precizan bio Kilijan Mbape u 56. minutu, a onda je i Olivije Žiru u 65. pogodio na asistenciju Antoana Grizmana i tako su Trikolori osigurali pobedu.
Trikolori su ovom pobedom pobegli sa dna tabele.
Poljaci su dočekali Holandiju, ali nisu uspeli da se izbore sa sjajnom brzinom koju poseduje ekipa popularnog Oranja.
Već u 14. minutu na asistenciju Damfriza pogodio je Gakpo, dok je Stiven Bergvajn postigao još jedan pogodak i povisio na 2:0.
Na kraju, u pobedi Belgije od 2:1 nad Velsom dominirao je Kevin de Brujne koji je dao gol i upisao asistenciju.