Dejvis kup reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Srbija pobedila Kanadu i čeka čudo u Valensiji

Teniseri Srbije savladali su Kanadu sa 2:1 u meču trećeg kola B grupe Dejvis kupa u Valensiji, ali za plasman u četvrtfinale potrebno im je „čudo“, odnosno pobeda Južne Koreje protiv Španije.
Posle pobede Lasla Đerea nad Gabrijelom Dijalom i poraza Miomira Kecmanovića od Feliksa Ože-Alijasima naš tim je odlučujući poen osvojio tako što je Kanada predala meč u dublu zbog povrede Vašeka Pospišila.
Podsetimo, bez obzira na ovu pobedu, naš tim se nalazi pred eliminacijom iz Dejvis kupa, jer mu plasman u drugi krug može doneti samo pobeda Južne Koreje nad Španijom u nedelju.
Španija i Južna Koreja sastaju se od 16 sati, a Špance pobeda vodi na završni turnir. Srbija je u prvom kolu poražena od „Crvene furije“ sa 3:0, a potom je savladala Južnu Koreju sa 2:1.
Završni turnir Dejvis kupa (četvrtfinale, polufinale i finale) igraće se u Malagi od 24. do 27. novembra, a na njemu će učestvovati po dve najbolje rangirane selekcije iz svake od četiri grupe.
Sve mečeve subotnjeg programa mogli ste da pratite na Sputnjiku:
20:18 17.09.2022
Kanađani predali meč!
Zbog povrede Vašek Pospišil ne može da nastavi meč, pa su Kanađani predali meč našem timu. Ovaj meč će se računati kao pobeda Srbije u dva seta 6:1, 6:0.
20:08 17.09.2022
2:1 – Brejk za Srbiju!
Sjajno su odigrali naši momci i napravili brejk bez izgubljenog poena.
20:06 17.09.2022
1:1 – Bez greške na startu
Oba dubla su bila sigurna na svoj servis pa je posle dva gema nerešeno u prvom setu.
19:55 17.09.2022
Zvanično!
Srbiju će u dublu predstavljati Miomir Kecmanović i Filip Krajinović, dok će čast Kanade braniti Vašek Pospišil i Aleksis Galarno.
19:23 17.09.2022
Ćaćić u „Miljanovom korneru“: Novak nije škrt na savetima
Gost Miljanovog kornera bio je Nikola Ćaćić, srpski teniser koji je specijalista za dubl i koji bi trebalo da igra protiv Kanade.
19:14 17.09.2022
Dubl kao uteha!
Čekamo da vidimo ko će predstavljati naš tim u okršaju dublova. On bi trebalo da počne za otprilike nešto manje od pola sata.
19:05 17.09.2022
3:6, 4:6 – Kraj! Pobeda Kanade!
Feliks Ože-Alijasim savladao je našeg Miomira Kecmanovića i izjednačio rezultat u meču Dejvis kupa između Srbije i Kanade.
Feliks Ože-Alijasim - Australijan open - Sputnik Srbija, 1920, 17.09.2022
Kanađanin srušio Srbiju u Dejvis kupu
19:00 17.09.2022
3:6, 4:5 – Miša smanjio!
Nije demoralisani Kecmanović dozvolio rani kraj ovog seta. Alijasim u sledećem gemu servira za pobedu.
18:57 17.09.2022
3:6, 3:5 – Potvrđen brejk!
Po planu sada Ože-Alijasim igra, Kecmanović nema nikakav odgovor na servise i Kanada je blizu pobede i izjednačenja.
18:52 17.09.2022
3:6, 3:4 – Brejk Kanađanina!
Kao da se samo čekao ovaj trenutak. Spasio je Kecmanović prvu brejk loptu, ali drugu nije mogao. Pride je na 40:40 sam zakucao lopticu u mrežu i pomogao Alijasimu.
18:48 17.09.2022
3:6, 3:3 – Ekspresno!
Bez izgubljenog poena Alijasim izjednačuje. Kecmanović ni blizu brejk lopte.
18:44 17.09.2022
3:6, 3:2 – Miša vodi!
Trpi pritisak Kecmanović jer je Alijasim tu negde na 30:30, ali uspeva da sačuva servis i šanse našem timu da se izvuče iz teške pozicije.
18:40 17.09.2022
3:6, 2:2 – Kao grom Alijasim!
Sjajni servisi, Kecmanović nije imao šanse da vrati lopticu. Na kraju drop-šot za izjednačenje u drugom setu.
18:37 17.09.2022
3:6, 2:1 – Izvukao se Miša
Posle 15:30 za Alijasima, usledila su tri vezana poena za Kecmanovića i vođstvo od 2:1.
18:33 17.09.2022
3:6, 1:1 – Izjednačenje!
Siguran je na svoj servis Ože-Alijasim pa je rezultat u drugom setu izjednačen.
18:30 17.09.2022
3:6, 1:0 – Gem za Mišu!
Otvara Kecmanović dobro ovaj drugi set. Mora Miša da dobije ovaj set i preokrene meč, inače našem timu preti eliminacija iz Dejvis kupa.
18:25 17.09.2022
3:6 – Set za Alijasima!
Kanađanin donosi svom timu prednost u ovom duelu, a Srbiju gura ka eliminaciji iz Dejvis kupa.
18:22 17.09.2022
3:5 – Gem za Mišu!
Pravio mu je probleme Alijasim, ali je Kecmanović nekako dobio ovaj gem.
18:16 17.09.2022
2:5 – Miša ispustio dve brejk šanse!
Dve brejk lopte imao je Kecmanović posle lošeg prvog servisa Kanađanina, ali je ovaj sve spasio i sa četiri vezana poena poveo sa 5:2. Miša servira za ostanak u prvom setu u sledećem gemu.
18:10 17.09.2022
2:4 – Kecmanović smanjio
Uz mnogo muka stiže Miša do drugog gema na meču. Potrebno mu je da bolje odgovara na servise Alijasima.