Zvezda - Trabzon - Sputnik Srbija

Zvezda je ponovo platila danak greškama – novi poraz u Evropi!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u drugom kolu grupne faze Lige Evrope od turskog Trabzona sa 2:1. Meč na obali Crnog mora odlučili su golovi Mareka Hamšika u 16. i Trezegea u 68. minutu, ali i crveni karton Kingsa Kangve sredinom drugog poluvremena. Počasni pogodak za crveno-bele dao je rezervista Veljko Nikolić u 89. minutu.
Previše individualnih grešaka naparavili su ove večeri crveno-beli, koje bi znali da kazne i mnogo slabiji timovi od Trabzona.
Odluka da umesto Kataija od starta zaigra Kings Kangva vratila se kao bumerang treneru Milojeviću, jer je vezista iz Zambije ispoljio nedisciplinu koja je kulminirala isključenjem u 63. minutu zbog dva žuta kartona.
Olako su crveno-beli dozvolili domaćinu da povede. Borjan je u 16. minutu sjajno odbranio volej Trezegea, ali u sledećem napadu nije mogao udarac glavom iskusnog Mareka Hamšika.
Legendarni Slovak je sjajno glavom matirao Borjana, a krivica ide i na račun Pešića koji je olako izgubio loptu.
Nemoćna Zvezda je na ovoj utakmici ozbiljno zapretila samo jednom (ako ne računamo počasni pogodak Nikolića) i to posle kontre i pokušaja udarca/centaršuta Bukarija u 33. minutu.
© AFP 2023 / OZAN KOSEZvezda - Trabzon
Zvezda - Trabzon - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2022
Zvezda - Trabzon
Uveo je Milojević na poluvremenu u igru Kataija, probao da napadne, ali Zvezdin "magiko" nije mrdnuo nigde u odnosu na prethodna izdanja, jedva da je pipnuo loptu u drugih 45 minuta.
Meč je odlučen u 63. kada je Kangva oštro startovao na Bakasetasa što mu nemački sudija Štegman nije oprostio. Upamtio ga je i po oštrom startu u prvom delu pa ga poslao u svlačionicu.
Samo pet minuta kasnije Zvezda je poklonila još jedan gol rivalu. Kanga je izgubio loptu pred svojim šesnaestercem, a Bakasetas poslužio Trezegea koji je preciznim udarcem pocepao mrežu Borjana za 2:0.
Ubacio je trener Milojević i viskog Kulibalija u špic na ovom meču, ali je novajlija bio neupotrebljiv i neprimetan kao i u prethodnim mečevima.
Kada je delovalo da je posao odrađen sa strane Trabzona, Zvezda je stigla do počasnog gola. Rezervista Mustafa Ibrahim je poslužio Veljka Nikolića, a ovaj preciznim udarcem smanjio na 2:1.
Taj gol dao je impuls crveno-belima, ali u preostalih četiri minuta nisu mogli do potpunog preokreta, pa posle dva kola srpski šampion ostaje zakucani na samo dno grupe H bez ijednog boda.
Sudija: Saša Štegeman (Nemačka).
Žuti kartoni: Đanini (Trabzon), Kangva, Sanogo, Katai (Zvezda).
Crveni karton: Kangva (Zvezda).
TRABZON: Čakir - Striger Larsen (od 70. Ugo), Bartra, Densvil, Elmali - Hamšik (od 61. Bardi), Baksatas, Siopis - Trezege, Đanini (od 79. Lahtimi), Gomez (od 61. Omur, od 79. Bozok).
CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović - Srnić (od 46. Katai), Sanogo (od 60. Mustafa), Kanga (od 84. Pankov), Kangva, Rodić - Bukari (od 70. Nikolić), Pešić (od 60. Kulibali).
20:36 15.09.2022
Kraj utakmice!
Pobeda Trabzona nad crvenom zvezdom od 2:1 posle velike i zanimljive borbe.
20:33 15.09.2022
90' – Igraće se još četiri minuta
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču.
20:30 15.09.2022
89' – GOOOL za Zvezdu
Strelac je Veljko Nikolić, a asistent Ibrahim Mustafa.
20:27 15.09.2022
85' – Borjan sprečio 3:0
Uz pomoć Erakovića osujetio je golman i kapiten opasan udarac igrača Trabzona.
20:26 15.09.2022
83' – Izašao i Kanga
Umesto njega u igri je Radovan Pankov. Poruka je jasna, ne primiti treći gol.
20:22 15.09.2022
80' – Deluje da je sve gotovo
Kao da i jedni i drugi jedva čekaju kraj meča.
20:11 15.09.2022
68' – GOOOL za Trabzon!
Veliki kiks Kange kome je Bakasetas ukrao loptu i poslužio Trezegea, a ovaj pocepao mrežu Milana Brojana preciznim udarcem.
20:06 15.09.2022
63' – Crveni karton za Kangvu!
Drugi žuti zbog prekršaja na Bakasetasu. Zvezda nastavlja meč sa desetoricom.
20:03 15.09.2022
62' – Dvostruka izmena kod Trabzona
Izašli su Maksi Gomez i Hamšik, a ušli Bardi i Omur.
20:01 15.09.2022
59' – Dvostruka izmena kod Zvezde
Umesto Pešića i Sanoga na terenu su Mustafa i Kulibali.
19:59 15.09.2022
57' – Volej Trezegea
Završio je u korneru posle centaršuta Hamšika. Olako su ga pustili crveno-beli da šutira.
19:54 15.09.2022
52' – Žuti za Sanoga
Zbog starta s leđa nad Bakasetasom u kontri.
19:52 15.09.2022
50' – I Đanini požuteo
Zbog oštrog starta na Dragoviću.
19:47 15.09.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Odmah izmena u Zvezdi, umesto Srnića na terenu je Katai. To znači da Eraković ide na desnog beka, a Zvezda prelazi u formaciju 4-2-3-1.
19:34 15.09.2022
Kraj prvog pluvremena!
Vodi Trabzon posle prvih 45 minuta pogotkom Mareka Hamšika u 16. minutu. Zvezda je imala nekoliko šansi, ali bez veće opasnosti po mrežu rivala.
19:32 15.09.2022
45' – Još minut
Toliko iznosi nadoknada u prvom poluvremenu.
19:25 15.09.2022
40' – Finiš prvog pluvremena
Zvezda više ima loptu u posedu, ali ne uspeva da ugrozi golmana Trabzona.
19:18 15.09.2022
33' – Opasna kontra Zvezde
Završena je tako što je Bukari šutirao/centrirao, a golman Džakir odbio loptu u korner.
19:16 15.09.2022
31' – Rodić preko gola
Opasan napad Zvezde, lopta se odbila do Rodića koji je šutirao neprecizno slabijom desnom nogom, visoko preko gola.
19:09 15.09.2022
24' – Greška Milunovića, bez kazne
Olako je izgubio loptu štoper Zvezde, Trabzon brzo izveo kontru, ali je Dragović izblokirao Đaninija u odsudnom momentu.