Miša je izvukao maksimum – pobeda Srbije!

© Sputnik / Lola ĐorđevićMiomir Kecmović
Miomir Kecmović - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2022
Miomir Kecmanović, srpski teniser, ostvario je pobedu nad Sunvu Kvonom u dva seta 6:3, 6:4 i time obezbedio ukupnu pobedu Srbije nad Južnom Korejom na Dejvis kup turniru u Valensiji.
Kecmanović je dugo čekao na priliku za brejk u prvom setu, ali je ona stigla u pravom momentu.
Osmi gem je bio ključan, Kecmanović je osvojio gem na servis rivala i time stekao priliku da u devetom gemu okonča set – što je i učinio.
Drugi je startovao na furiozan način, odmah je zabeležio brejk i stavio do znanja rivalu da ne želi ništa da prepusti slučaju.
Evidentno je bilo da oseća posledice teškog jučerašnjeg meča, nije se kretao kako je navikao, imao je veliki problem u desetom gemu drugog seta, ali je uspeo da spasi brejk lopte i potom završi duel.
Nikola Ćaćić i Filip Krajinović poraženi su u meču dublova protiv Đi Sung Nama i Min Kju Songa za 70 minuta, sa 6:4, 6:2 u setovima.
Tokove mečeva ste mogli da pratite na stranicama Sputnjik sporta.