Dušan je konačno pokazao ko je! Srpski teniser prošetao Korejca po terenu

© Sputnik / Lola ĐorđevićDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2022
Dušan Lajović lako je savladao Korejca Hong Šeng Čana rezultatom 6:4, 6:0 u prvom singl meču protiv Južne Koreje u grupnoj fazi Dejvis kupa.
Odlično je i sa puno samopouzdanja ušao srpski teniser u duel i uspeo da sačuva rano stečeni brejk.
Imao je Hong priliku da se vrati u meč, ali se Dušan odlično odbranio i spasao brejk loptu.
Iako nije uspeo da iskoristi dve set lopte, nije klonuo duhom srpski teniser i završio je set u svoju korist.
A onda je drugi set doneo pravu rapsodiju! Izuzetno sigurno, precizno i sa puno samopoudanja rešetao je Lajović udarcima Honga koji je nemoćno stajao sa druge strane mreže.
Presudan je bio prvi gem u kom je Dušan iskoristio tek sedmu brejk loptu, ali kada je tada prelomio bio je prelomljen i ceo meč.
U drugom setu Srbin je igrao toliko furiozno i gotovo bez greške da je ostavio Honga na nuli.
Konačno je Srbija osvojila prvi poen na Dejvis kupu, a ova pobeda posebno je važna za Lajovića koji ima jako lošu sezonu.