Dejvis kup reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Španija pobedila Srbiju na startu Dejvis kupa

Srpski teniseri porazom od Španije startovali su u Dejvis kupu u Valensiji. Roberto Bautista-Agut bio je bolji od Miomira Kecmanovića, dok je Albert Ramon-Vinjolas posle drame savladao Lasla Đerea. Sve mečeve mogli ste da pratite uz Sputnjik.
Dva singla i jedan dubl odlučiće o pobedniku, a pred srpskim teniserima koji su oslabljeni jer sa njima nije Novak Đoković Španija će biti najteži ispit.
Sva tri meča pratite uz tekstualni prenos na Sputnjiku.
22:10 14.09.2022
Ćaćić u „Miljanovom korneru“: Novak nije škrt na savetima, spremni smo za Dejvis kup!
Gost Miljanovog kornera bio je Nikola Ćaćić, srpski teniser koji je specijalista za dubl.
22:06 14.09.2022
Ko umesto Kecmanovića?
Za dubl su iz tabora Srbije prijavljeni Nikola Ćaćić i Miomir Kecmanović, mada je pitanje da li će ovaj drugi igrati zbog umora jer je upravo završio meč sa Augutom.
Na drugoj strani su prijavljeni Granoljers i Martinez.
22:04 14.09.2022
Dubl samo formalnost
Posle drugog poraza srpskih tenisera jasno je da je Španija upisala prvu pobedu u grupi protiv reprezentacije Srbije, pa će dubl meč koji počinje od 22.15 časova biti samo puka formalnost i meč revijalnog karaktera.
21:57 14.09.2022
6:7, 6:7 – Pobeda za Aguta i Španiju!
Ponovo je Španac bio bolji u doigravanju i posle 7:5 stigao do trijumfa od 2:0 u setovima. Time je i Španija upisala pobedu nad Srbijom u prvom kolu Dejvis kupa.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 14.09.2022
Kecmanović pao junački, Španija lako do pobede
21:49 14.09.2022
6:7, 6:6 – Idemo u taj-brejk!
I ovaj set će posle dosta drame i preokreta odlučiti taj-brejk.
21:44 14.09.2022
6:7, 6:5 – Potvrda brejka!
Prvo vođstvo za Miomira u drugom setu, sve vreme je gubio. Augut servira za ostanak u meču u narednom gemu, a maločas je servirao za pobedu...
21:40 14.09.2022
6:7, 5:5 – Brejk Kecmanovića!
Nastavlja se velika borba u Valensiji, Srbin se vratio u meč.
21:34 14.09.2022
6:7, 4:5 – Gem za Mišu!
Vodio je Miomir sa 40:0, ali je na kraju ipak smanjio rezultat iako se igralo na razliku.
21:29 14.09.2022
6:7, 3:5 – Španac na gem od pobede
Odlično je odservirao Bautista Augut i bez izgubljenog poena stigao na gem do trijumfa. Miomir u narednom gemu servira za ostanak u meču.
21:26 14.09.2022
6:7, 3:4 – Brejk Auguta!
Uzvraća Španac istom merom i ponovo ima prednost od 4:3. Kakva borba.
21:24 14.09.2022
6:7, 3:3 – Brejk Kecmanovića!
Spasio je Španac dve brejk lopte, ali treću nije mogao pa je rezultat izjednačen.
21:17 14.09.2022
6:7, 2:3 – Miša smanjio rezultat!
Bio je Španac tu negde oko brejk šanse, ali je Srbin uspeo da dobije ovaj gem.
21:13 14.09.2022
6:7, 1:3 – Siguran Augut!
Disao mu je za vratom Kecmanović, ali Španac stiže do novog gema.
21:08 14.09.2022
6:7, 1:2 – Uzvraća Miomir
Imao je dosta problema, ali evo prvog gema za našeg tenisera u drugom setu.
21:04 14.09.2022
6:7, 0:2 – Potvrđen brejk!
Sjajan servis-gem Španca koji bez izgubljenog poena dobija drugi gem.
21:02 14.09.2022
6:7, 0:1 – Brejk Auguta!
Odmah na startu šok za naš tim. Augut stižer do rane prednosti.
6:6 – Idemo u taj-brejk!
Imao je Španac i set loptu, ali je Miša dobrim servisima dobio ovaj gem. Igraće se taj-brejk.
20:31 14.09.2022
5:6 – Augut siguran!
Španac bez izgubljenog poena stiže do novog vođstva. Miomir opet servira za ostanak u setu u sledećem gemu.
20:29 14.09.2022
5:5 – Izjednačenje!
Uspeva Miomir da zadrži servis, Agut je napravio nekoliko grešaka pa je rezultat izjednačen.