Još dve zlatne medalje za Srbiju u Beogradu!

© Sputnik / Lola ĐorđevićZastava Srbije obasjana sunčevim zracima
Zastava Srbije obasjana sunčevim zracima - Sputnik Srbija, 1920, 12.09.2022
Mate Nemeš i Sebastijan Nađ osvojili su zlatne medalje za Srbiju na Svetskom prvenstvu u rvanju u Beogradu.
Nađ je osvojio titulu prvaka sveta, u kategoriji do 63 kilograma, pošto je u finalu savladao Lerija Abuladžea iz Gruzije rezultatom 3:1, a u polufinalu je ubedljivo savladao Taleha Mamadova iz Azerbejdžana 5:0.
Prethodno, u prvom kolu bio je bolji od Abdeldžebara Džebarija (7:1) iz Alžira, potom je u osmini finala rezultatom 5:1 savladao Razvana Arnauta iz Rumunije, dok je u četvrtfinalu pobedio Hračjua Pogosjana iz Jermenije 4:0.
Nemeš se okitio zlatom u kategoriji do 67 kilograma pobedivši Iranca Mohamedrezu Geraeija posle preokreta.
Iranac je vodio sa 4:0, ali je Nemeš uspeo da osvoji pet poena i slavi sa 5:4, a prethodno je savladao Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana sa 5:2.
Ali Arsalan i Zurab Datunašvili su u nedelju osvojili zlatne medalje za reprezentaciju Srbije.