Dve zlatne medalje za Srbiju u Beogradu!

© Sputnik / Lola ĐorđevićZastava Srbije
Zastava Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 11.09.2022
Srpski reprezentativac u rvanju grčko-rimskim stilom Zurab Datunašvili odbranio je titulu prvaka sveta, u kategoriji do 87 kilograma, a prethodno je Ali Arsalan takođe osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 72 kilograma.
Datunašvili je u finalu šampionata u Beogradu pobedio Turpan Bisultanova iz Danske rezultatom 6:2, a bio je najbolji na planeti i prošle godine u Oslu.
Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju na putu do finala pobedio je i Davida Losoncija iz Mađarske 4:3.
Datunašvili je osvojio drugo zlato danas za Srbiju, nakon što je prethodno svetski prvak postao Ali Arsalan.
Naturalizovani Iranac, koji se takmiči pod srpskom zastavom, prethodno je u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema.
Na putu do finala bio je bolji i od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.
Arsalanu je ovo druga medalja ove godine za Srbiju, nakon što je osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Sutra će se za titule svetskog šampiona boriti Sebastijan Nađ i Mate Nemeš.