Utakmica od stotinu minuta – i apsolutni haos!

© AP Photo / Fabio FerrariDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 11.09.2022
Fudbaleri Juventusa izbegli su šokantan poraz od Salernitane u šestom kolu Serije A, a malo je nedostajalo da stignu i do pobede.
Juventus je do 51. minuta gubio sa 2:0 na svom terenu posle golova Antonija Kandreve i Kšištofa Pjonteka.
Devet minuta pre isteka prvog sata fudbala srpski reprezentativac Filip Kostić je asistirao Bremeru za gol koji je dao nadu Juventusu da će izbeći poraz.
Ali, put do toga je bio dramatičan – u 93. minutu domaća ekipa je nagrađena penalom, ali je to promašio Leonardo Bonuči.
Ipak, iskusni defanzivac je svoj promašaj popravio i iz odbitka poravnao rezultat – i tu nije bilo kraja drami.
Dva minuta kasnije Arkadijuš Milik je postigao treći gol za Juventus, ali je on poništen posle intervencije VAR tehnologije, što je bio signal za apsolutni haos.
Najpre je Milik dobio drugi žuti karton zbog protesta, usledio je crveni karton za rezervnog igrača Huana Kvadrada, a istom kaznom sankcionisan je trener Juventusa Maksimilijano Alegri zbog velikih protesta.
Na kraju, meč je trajao 102 minuta i konačno je završen rezultatom 2:2 što je čak četvrti remi za Juventus u šest utakmica – dovoljno samo za osmo mesto na tabeli.
Dragan Stojković Piksi pred utakmicu sa Portugalijom - Sputnik Srbija, 1920, 11.09.2022