Košarkaška lopta - Sputnik Srbija, 1920
Evrobasket 2022
Evropsko prvenstvo u košarci 2022. godine igra se u četiri države i pet gradova, a reprezentacija Srbije je jedan od vodećih kandidata za visok plasman. Sva dešavanja sa smotre najboljih košarkaških selekcija Starog kontinenta pratite uz Sputnjik sport.

Peri davao nadu pa ugasio Crnu Goru

© Foto : FIBACrna Gora Nemačka
Crna Gora Nemačka - Sputnik Srbija, 1920, 10.09.2022
Reprezentacija Crne Gore završila je učešće na Evrobasketu porazom od Nemačke u osmini finala rezultatom 85:79
Izuzetno je težak zadatak u osmini finala Evrobasketa dobila Crna Gora, a Nemačka od starta pravdala ulogu favorita.
Posle prve četvrtine, Nemačka je imala devet poena prednosti, ali su Crnogorci potpuno stali i na startu naredne deonice.
Osam vezanih ispuštenih napada imala je Crna Gora i pred kraj prvog poluvremena utakmica kao da je već bila gotova jer su Nemci vodili rezultatom 42:19.
Treću deonice Šruder odmah otvara trojkom, ali onda je usledilo neverovatnih nekoliko minuta za Crnu Goru.
Prave seriju od 11 poena, ali čim su smanjili razliku na 15 poena Nemci silovito odgovaraju.
Sjajni Kendrik Peri je uporan i odbija da potpuno dopusti Nemcima da preuzmu utakmicu. Na sredini poslednje deonice Peri vezuje dve trojke!
Nažalost po Crnu Goru, spremila je Nemačka odgovor kada je razlika od samo sedam poena upalila alarm.
Crnogorci više nisu dozvoljavali veću prednost, ali ni Šruder nije dozvoljavao veću opasnost koja bi napravila iznenađenje.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Mogla je Crna Gora u završnici da napravi pravu dramu posle ukradene lopte, ali Peri pravi nesportski faul.
U poslednjoj sekundi Peri ponovo daje trojku ali koja ništa ne menja.