Klopov Liverpul razbijen u Napulju! Lud meč u Madridu sa tri gola u nadoknadi vremena

© AFP 2023 / GABRIEL BOUYSMenadžer Liverpula Jirgen Klop
Menadžer Liverpula Jirgen Klop - Sputnik Srbija, 1920, 07.09.2022
U Ligi šampiona ove večeri ljubiteljima fudbala najviše pažnje ukrao je duel između Napolija i Liverpula koji je italijanski sastav dobio sa iznenađujućih 4:1 (3:0)! Dobro će se trener Redsa Jirgen Klop zamisliti posle ovakvog izdanja njegovog tima.
Golove za Napolitance u prvih 45 minuta dali su Zjelinski, Angisa i Simeone, a moglo je da bude i ubedljivije da Osimen nije promašio penal.
Kada su mnogi pomislili da bi Redsi mogli da se vrate u nastavku meča, usledio je novi šok za Engleze, a doneo ga je Zjelinski sa novim golom na utakmici u 47. minutu.
Međutim, Liverpul je rešio da se ne obruka pa je posle dva minuta preko Luisa Dijaza stigao do prvog pogotka na meču.
Ali, to je bilo sve od Liverpula večeras...
Od preostalih utakmica svakako treba spomenuti pobedu Barselone nad Viktorijom Plzenj od 5:1 uz het-trik Roberta Levandovskog, kao i sjajnu igru Bajerna koji je nadigrao Inter u gostima sa 2:0.
Odličan meč odigrao je Liroj Sane koji je prvo dao gol u 25. minutu, a onda i direktno uticao na gol Bavaraca u 66. minutu kada je Dambrozio postigao autogol.
Lud meč odigrali su Atletiko Madrid i Porto, a Jorgandžije su stigle do trijumfa u 101. minutu kada je Antoan Grizman pogodio za 2:1.
Pre toga je Ermoso doveo Jorgandžije u prednost u 92. minutu, a Porto je sa bele tačke poravnao u 96. Na kraju je Grizman na asistenciju Vitsela doneo veliko slavlje Madriđanima.
Dakle, sva tri gola pala su u nadoknadi vremena.