Tadićev Ajaks završio posao za pola sata u Ligi šampiona

© AP Photo / Martin MeissnerDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 07.09.2022
Tadićev Ajaks ostvario je pobedu u prvom kolu Lige šampiona protiv Rendžersa u Amsterdamu. Kopljanici su posao završili u prvom poluvremenu, a na kraju su slavili sa 4:0 (3:0).
Fenomenalno prvo poluvreme odigrao je Ajaks koji je u prvih 45 minuta dao čak tri gola. Prvo se u strelce upisao Alvarez u 17. minutu, potom je Stiven Berghujs bio precizan u 32. minutu, da bi grogiranog protivnika dotukao Mohamed Kudus u 33. minutu utakmice.
Dakle, sve je bilo gotovo za pola sata.
Posle toga Ajaks je mogao mnogo lakše da igra, pretežno da gleda da ne primi gol, a iz te opuštenosti Ajaks je stigao do još jednog gola, preko Bergvajna u 80. minutu.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Možda je čak Rendžers mogao da zakomplikuje meč golom u 71. minutu, ali je on poništen posle gledanja VAR-a.
Tadić je igrao u prvoj postavi, odigrao je ceo meč i bio kapiten Ajaksa.