Rus šokirao Kirjosa za osvetu Medvedeva i prvo polufinale Grend slema

© AP Photo / Frank Franklin IIKaren Hačanov
Karen Hačanov - Sputnik Srbija, 1920, 07.09.2022
Karen Hačanov, ruski teniser, plasirao se u polufinale US Opena nakon što je u pet setova rezultatom 7:5, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4 savladao Nika Kirjosa, finalistu Vimbldona.
Izuzetan turnir igra Nik Kirjos koji je izbacio čak i Danila Medvedeva u osmini finala, ali drugi ruski teniser bio je tu da „osveti“ sunarodnika.
Bez brejk lopte igrali su Kirjos i Hačanov ceo prvi set, a onda je Rus dobio šansu u dvanaestom gemu i iskoriti prvu priliku za oduzimanje servisa protivnika koja mu je ujedno donela i set.
Takođe samo jedna brejk lopta viđena je i u drugom setu, ali ovoga puta za Kirjosa koji je servirao dobro do kraja seta i održao prednost.
Klackalica je ponovo pretegla a stranu ruskog tenisera u trećem setu, a brejk je došao u istom trenutku kao u prvom, osim što su tokom te deonice igre oba tenisera morala da spašavaju po nekoliko brejk šansi.
Najdramtičniji je bio četvrti set u kom su Hačanov i Kirjos razmenili po brejk, da bi došli do taj-brejka u kom je Australijanac bio ubedljim rezultatom 7:3.
Prelomni momenat bio je brejk Hačanova na startu petog seta, posle kog je Kirjos imao jednu brejk priliku, ali Rus nije dozvolio komplikacije i plasiro se u prvo polufinale Grend slema.
U borbi za finale Rus će igrati sa Norvežaninom Kasperom Rudom.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem Specijalu.
Novak Đoković na treningu pred početak Australijan opena 2022. - Sputnik Srbija, 1920, 06.09.2022