Šokantan poraz Nadala! Amerikanac „iz senke“ mu očitao lekciju

© AP Photo / Adam HungerRafael Nadal
Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 06.09.2022
Rafael Nadal eliminisan je u osmini finala US Opena od Amerikanca Frensisa Tijafoa rezultatom 4:6, 6:4, 4:6, 3:6. Španac je posle US Opena mogao da bude ponovo prvi na svetu, ali eliminacijom u ovoj fazi turnira izbijanje na lidersku poziciju je nemoguće.
Nije blistao Nadal od početka turnira, gubio je setove protiv autsajdera pa se očekivalo da će u jednom trenutku neko od nešto iskusnijih protivnika to iskoristiti.
Ipak, malo ko je mogao da pretpostavi da će to biti Frensis Tijafo koji igra možda i najbolji turnir u karijeri.
Nakon što je Nadal dopustio Amerikancu da povede posle prvog seta, Rafa je uspeo da se vrati, ali samo u tom delu igre.
U sedmom gemu trećeg seta pravo niotkuda stigla je brejk lopta za Tijafoa koji je iskusno predvideo da neće imati drugu šansu u tom setu i iskoristio je.
I dalje Nadal nije bio otpisan, umeo je da preokrene i teže mečeve, a novi preokret nagovestio je kada je uz brejk poveo u četvrtom setu.
Međutim, nošen američkom publikom Tijafo pravi čudo i dolazi do tri brejka u nizu!
Po prvi put u karijeri Tijafo će igrati četvrtfinale US Opena, dok se Nadalu poraz u osmini finala nije dogodio od 2016. godine.