Košarkaška lopta - Sputnik Srbija, 1920
Evrobasket 2022
Evropsko prvenstvo u košarci 2022. godine igra se u četiri države i pet gradova, a reprezentacija Srbije je jedan od vodećih kandidata za visok plasman. Sva dešavanja sa smotre najboljih košarkaških selekcija Starog kontinenta pratite uz Sputnjik sport.

Monstruozna partija Adetokumba protiv Ukrajinaca /video/

© FIBAJanis Adetokumbo
Janis Adetokumbo - Sputnik Srbija, 1920, 06.09.2022
Košarkaši Grčke savladali su Ukrajinu posle preokreta na Evropskom prvenstvu, a konačni rezultat glasio je 99:79. Na poluvremenu su Ukrajinci vodili sa 46:39, ali su Heleni na kraju upisali novi trijumf.
Naravno najzaslužniji za ovakav rezultat bio je Janis Adetokumbo koji je odigrao monstruozan meč - ubacio je 41 poen, tome dodao devet skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, dovoljno za indeks korisnosti od čak 43! Sve to za 27 minuta na parketu.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem Specijalu.
Pored ovakve igre Adetokumba Nik Kalates i Tajler Dorsi uspeli su da zabeleže dvocifren učinak od po 13 datih poena.
Kod Ukrajinaca najbolji su bili Isuf Sanon i Svjatoslav Mihalik sa po 16 datih poena.
Ovo je četvrta pobeda Grka u isto toliko utakmica, a ujedno i prvi poraz Ukrajinaca na Evrobasketu.
Nenad Miljenović - Sputnik Srbija, 1920, 06.09.2022
Miljenovićeva asistencija: Dok se čeka na reakciju Dončića – jedna dobra stvar za Srbiju