Rus preko Britanca u četvrtfinalu US Opena! Rubljov čeka Nadala

© Sputnik / Lola Đorđević Andrej Rubljov
 Andrej Rubljov  - Sputnik Srbija, 1920, 05.09.2022
Andrej Rubljov, ruski teniser, plasirao se u četvrtfinale US Opena pobedom nad Kameronom Norije, devetim teniserom sveta, rezultatom 6:4, 6:4, 6:4.
Vratio se u formu Rubljov na ovogodišnjem US Openu i to je defitinitnvo potvrdio plasmanom u četvrtfinale, treće u karijeri na poslednjem Grend slemu u godini.
Tokom celog prvog seta Rubljov nije uspeo da stvori šansu za brejk, ali onda u desetom gemu uspeva da iskoristi prvu priliku.
U drugom setu već je u trećem gemu Rus stugao do brejka, ali je Nori u narednom dramatičnom gemu imao priliku da se vrati.
Možda je to psihički bio i prelomni momenat kada je Rubljov sačuvao svoj gem jer je u nastavku bio sve sigurniji.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem Specijalu.
Ofanzivniji je Britanac bio u trećem setu, i napravio je jedan brejk, ali je ponovo Rubljov bio taj koji je sa više samopouzdanja ulazio u završnicu seta.
Identičnim rezultatom iz prva dva seta, Andrej rešava i treći i zakazuje duel sa boljim iz meča Rafael Nadal - Fransis Tijafo.