Milan i Inter priredili spektakulran derbi – preokret i rapsodija golova

© AP Photo / Luca BrunoRafael Leao
Rafael Leao - Sputnik Srbija, 1920, 03.09.2022
Fudbaleri Milana na stadionu „Đuzepe Meaca“ napravili su čudesan preokret i savladali Inter rezultatom 3:2 u derbiju petog kola Serije A.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Veliki italijanski derbi doneo je sve ono što se od njega i očekivalo! Žuti kartoni sevnuli su već u devetom minutu, a onda su počele da se ređaju prilike.
Inter je prvi zapretio i pretnju pretvorio u prednost posle gola Marcela Brozovića u 21. minutu.
Prednost gostujućeg tima istopila se samo sedam minuta kasnije kada je loptu u mrežu za 1:1 poslao Rafael Leao.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Preokret Milana je počeo, ali nije nastavljen u prvom poluvremenu jer se na pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom.
Domaćin je bolje otvorio drugo poluvreme i već u 49. minutu Teo Ernandes imao je sjajnu priliku da glavom dao gol kojim bi Milan poveo, ali lopta nije ušla u mrežu.
Ipak, samo pet minuta kasnije sjani Leao pronašao je Olivijea Žirua, da bi proslavljeni francuski fudbaler pogodio donji desni ugao i doneo prednost Milanu.
Nije to bilo sve od predstave koju je Leao priredio već je pored asistencije i gola u 60. minutu upisao još jedan pogodak za velikih 3:1.
Uspavani Inter konačno se razbudio i u 67. minutu doveo atmosferu do usijanja golom Edina Džeka.