Vaterpolisti Srbije - Sputnik Srbija

Srbija priredila potapanje Slovencima – rapsodija posle bolnog poraza

Vaterpolisti Srbije savladali su reprezentaciju Slovenije u trećem kolu grupne faze Evrospkog prvenstva u Splitu rezulatom 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0)
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Reprezentacija Srbije grupnu fazu završila je sa dve pobede i jednim porazom, pa tako kao drugoplasirana ide u osminu finala.
Srpski tim odigrao je odličnu utakmicu sa malim padom u drugoj deonici kada je Slovenija uspela da dođe na samo gol razlike.
Nije se više opuštala Srbija i koristila je gotovo svaki napad i igrača manje što se pogotovo odrazilo u poslednjoj deonici kada je prednost dostigla i deset poena razlike.
Od početka je Srbija pokazivala da ima jači tim, koristili su naši vaterpolisti svaki napad i bili črvsti u odbrani.
Iako su u drugoj deonici dali samo dva gola, dok su Slovenci upisali tri, nije to omelo srpske vaterpoliste u narednoj četvrtini.
Naprotiv, drugo poluvreme počeli su sjajno i držali taj nivo igre do samog kraja. Slovenci su u poslednje dve četvrtine uspeli da daju samo jedan gol.
Odlični su bili Strahinja i Viktor Rašović, ali su pobedi golovima doprineli i Nemanja Vico, Đorđe Vučinić, Ognjen Stevanović, Vasilije Martinović, Radomir Drašović.
U osmini finala Srbija će igrati protiv Francuske.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Nenad Miljenović - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2022
Podkast
Miljenović: Gudurić i Milutinov ključ za osvajanje medalje | Miljanov korner
Dejan Savić, selektor reprezentacije Srbije u vaterpolu - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2022
Savić ljut posle debakla: Pomračenje i zbogom pameti, tako se ne predstavlja srpski vaterpolo!
13:02 02.09.2022
32' – Pobeda Srbije!
Stojanović stavlja tačku na meč i važnu pobedu Srbije.
17:6
12:54 02.09.2022
28' – Rapsodija!
U strelce se upisuje i Ognjen Stevanović.
16:6
12:53 02.09.2022
28' – Devet golova razlike
Luka Pevačić prekida mirniji ritam i ponovo povećava prednost.
15:6
12:50 02.09.2022
27' – Odličan Rašović
Nešto mirnija igra na obe strane.
14:6
12:47 02.09.2022
25' – Odličan Rašović
Strahinja Rašović sa krila daje gol i fantastično uvodi u poslednju deonicu.
14:6
12:44 02.09.2022
24' – Kraj treće deonice!
Vratila se Srbija u ritam iz prve deonice i sada sjajno realizuje napade, dok je sa druge strane odlična i u odbrani.
13:6
12:40 02.09.2022
22' – Potapanje!
Odlična odbrana Srbije, a onda još bolji napad! Vico daje drugi gol zaredom.
13:6
12:38 02.09.2022
21' – Majstori!
Maestralni su sada srpski vaterpolisti u napadu! Provukao se kroz odbranu Slovenije Nemanja Vico.
12:6
12:37 02.09.2022
20' – Ubedljiva Srbija
I Viktor Rašović koristi igrača više!
11:6
12:35 02.09.2022
19' – Gol Slovenije
Nastran je isključen, a Vučinić daje deseti gol za srpsku reprezenatciju.
10:6
12:34 02.09.2022
18' – Gol Slovenije
Slovenija koristi igrača više i Matej Nastran smanjuje prednost.
9:6
12:33 02.09.2022
18' – Tako je!
Strahinja Rašović posle peterca uvećava prednost Srbije.
9:5
12:32 02.09.2022
17' – Dobar početak treće četvrtine
Srbija prva dolazi do gola u trećoj deonici posle kontra napada.
8:5
12:27 02.09.2022
16' – Kraj prvog poluvremena
Slovenija je drugu četvrtinu dobila rezultatom 3:2, ali Srbija ima prednost na pauzi.
7:5
12:26 02.09.2022
16' – Gol Rašovića
Rašović daje drugi gol i sedmi za Srbiju!
7:5
12:25 02.09.2022
15' – Približava se Slovenija
Ponovo je posustala odbrana Srbije! Slovenija je sada u zaostatku za samo jedan gol.
6:5
12:24 02.09.2022
14' – Muči se srpski tim
Jaša Lah ne uspeva da realizuje napad za Sloveniju, ali sa druge strane nema gola ni za Srbiju.
6:4
12:22 02.09.2022
13' – Muči se srpski tim
Posustao je srpski tim i u napadu i u odbrani, Dejan Savić se ljuti. Konačno je zaustavljena serija Slovenije golom Vučinića.
6:4
12:20 02.09.2022
11' – Slovenci smanjuju prednost
Dosta greše srpski vaterpolisti, ponovo ne koriste napad. Isključen je i Vučinić, a Popović daje još jedan gol za Sloveniju.
5:4
12:18 02.09.2022
10' – Slovenci smanjuju prednost
Strahinji Rašoviću je ispala lopta pa Srbija nije iskoristila igrača više. Sa druge strance, Slovenci koriste iskulječenje Drašovića.