Nadal se povredio i počeo da krvari – Srpkinja morala da prekine meč /video/

© AP Photo / Frank Franklin IIRafael Nadal
Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2022
Rafael Nadal, treći reket sveta, namučio se kako bi obezbedio plasman u trećem kolu US Opena, a na terenu je čak i prokrvario tokom četvrtog seta. Španac je protiv Fabija Fonjinija na kraju slavio posle preokreta rezultatom 2:6, 6:4, 6:2, 6:1.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Neprepoznatiljivo loše je Rafael Nadal otvorio meč drugog kola US Opena protiv Fabija Fonjinija, a Italijan je igrao izuzetno motivisano.
Španski as dopustio je protivniku dva brejka, da bi sa druge strane on imao samo jednu brejk šansu i to krajem seta kada je Fonjini gotovo imao 1:0 u svojim rukama.
Drugi set doneo je još više neobičnosti jer su prvih pet gemova bili brejkovi, a više ih je ponovo napravio Fonjini.Posle oscilacija i neverovatnih grešaka Rafa je tokom zaostatka od 4:2 uspeo da se vrati i na kraju seta dva puta oduzme servis protivniku za 1:1.
Neisigurnost je obeležila i početak trećeg seta, ali je Španac konačno sredinom tog dela igre uspeo da uđe u ritam i povede, da bi onda usledila dramatična scena.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Nakon što je uspeo da vrati stvari u svoje ruke i povede u četvrtom setu sa 3:0, Nadalu je reket odskočio od podloge, obio se o njega i raskrvario mu nos.
Španac je odmah potrčao ka Marijani Veljović, Srpkinji koja je sudila meč, da bi igra bila prekinuta kako bi se Rafi ukazala pomoć.
Srećom, povreda i krvarenje ubrzo su sanirani, a Nadal je ustao i nastavio preokret koji ga je odveo do pobede .
„Dobro sam. Mislim, bilo je bolno, ali dobro je sada. Teniskim reketom sam se povredio, smešno je“, rekao je Nadal posle pobede.
U trećem kolu US Opena španski as sastaje se sa Rišarom Gaskeom koji je prethodno eliminisao Miomira Kecmanovića.