Srbija ostala bez predstavnika u Americi

© Sputnik / Lola ĐorđevićMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2022
Miomir Kecmanović, srpski teniser, nije uspeo da se plasira u treće kolo US Opena nakon što je izgubio od Rišara Gaskea, iskusnog francuskog tenisera rezultatom 2:6, 4:6, 6:4, 4:6. Srbija je posle poraza Kecmanovića ostala bez predstavnika u muškom singlu na poslednjem Grend slemu u sezoni.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Daleko bolji tenis tokom cele sezone od Rišara Gaskea igra Miomir Kecmanović, ali nažalost to se nije videlo u drugom kolu US Opena.
Srpski teniser loše je servirao tokom prvog seta, a procenat prvog servisa bio mu je ispod 50 odsto što je Francuz uspevao da koristi.
Samo jednu brejk loptu imao je Miomir u tom delu meča, ali nakon što je nije iskoristio Gaske osvaja još jedan brejk.
Početak drugog seta mogao je da bude prekretnica i početak preokreta srpskog tenisera, ali ovooga puta nije uspeo da iskoristi čak tri brejk lopte.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Iskusni Gaske znao je da mora da kazni neikorišćene šanse i ponovo je on bio taj koji je oduzeo servis Kecmanoviću.
Konačno nešto bolji tenis igrao je Miša u trećem setu i napadao Gaskea, ali ispostavilo se da je to bilo sve što će mu dopustiti 91. reket sveta.
U četvrtom setu razmenili su po brejk, a onda kada je Kecmanović ponovo mogao da povede i uvede u dramu usledila je nova bačena prilika.
U desetom gemu tačku na meč i lošu partiju srpskog tenisera novim brejkom stavlja Gaske.
Francuz se u drugom kolu sastaje sa Rafaelom Nadalom koji je prethodno savladao posle preokreta Fabija Fonjinija rezultatom 2:6, 6:4, 6:2, 6:1.