Sergejeva „štikla“ opčinila Italiju /video/

© AP Photo / Alfredo FalconeSergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2022
Lacio je još jednom prokockao pobedu u Seriji A, odigravši 1:1 sa Sampdorijom, nakon što je Manolo Gabijadini pogodio mrežu Rimljana u 94. minutu, dok je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić lucidnom asistencijom „štiklom“ opet raspametio Apenine.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Igrao se 21. minut kada je as Lacija petom, bez gledanja, kroz sredinu terena "spojio s golom" Ćira Imobilea, koji je doveo nebesko-plave u vođstvo.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
To je SMS-u već treća asistencija ove sezone u Seriji A u dosadašnja četiri meča i ubedljivo je prvi na listi najboljih asistenata, pa ne čudi što ga italijanski mediji hvale.
Prava je šteta što Lacio na kraju nije upisao pobedu i odneo sva tri boda sa nezgodnog gostovanja Sampi, a za to se postarao iskusni Manolo Gabijadini koji je matirao Provedela u drugom minutu zaustavnog vremena.
Posle četiri odigrana kola italijanskog šampiona Rimljani i dalje ne znaju za poraz, imaju po dve pobede i isto toliko remija, te sa osam bodova zauzimaju šesto poziciju na tabeli Serije A.
Šta je o srpskim fudbalerima u emisiji Miljanov korner govorio trener Nebojša Milošević pogledajte u Miljanovom korneru.