Bibras Natho - Sputnik Srbija

Remek delo od Zvezdinog gola i bolji Partizan do remija preko VAR-a

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde podelili su bodove u 168. večitom derbiju u Humskoj – 1:1 (0:1). U zanimljivom duelu, pred oko 19.000 gledalaca, crveno-beli su poveli lepim golom Bukarija u 26, ali je bod crno-belima doneo Bibras Natho iz penala u 56. minutu.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Tako je nastavljena tradicija po kojoj crveno-beli na Partizanovom stadionu ne znaju za pobedu već šest i po godina. Ruku na srce, ni Partizan nije pobedio u poslednjih sada već sedam derbija, ali su gosti verovatno zadovoljniji jer drže sedam bodova prednosti.
Zvezda je bolje otvorila duel i dominirala od prvog minuta. Partizan nije uspevao da pređe pola terena i gol je visio u vazduhu, ali je crveno-belima nedostajao završni pas kako bi stvorili priliku.
Posle prvih 20 minuta crno-beli su uspeli da se oslobode pritiska. Ipak, u 27. minutu je Bukari postigao jedan od najlepših pogodaka u derbijima. Korner je izveo Kanga, kapiten Partizana Urošević je izbio loptu, a ona pala na levu nogu Bukarija za 0:1.
Partizan se probudio posle gola i do završnice prvog poluvremena bio bolji rival. U 38. minutu je veliku šansu propustio Menig jer je promašio ceo fudbal, a u 42. minutu je Borjan spasao crveno-bele time što je refleksno odbranio udarac glavom Markovića sa svega nekoliko metara.
Partizan je u nastavku brzo krenuo da napada i u 51. minutu u meč se umešao VAR. Sudija Mitić prvobitno ništa nije dosudio, ali posle par minuta pauze iz VAR sobe dobio je poziv, a onda je posle pregledavanja snimka promenio odluku i dosudio prekršaj Kataija nad Živkovićem.
Loptu je na belu tačku stavio Natho i preciznim udarcem izjednačio.
Crno-beli su napali još jače posle izjednačenja, a crveno-beli su bili u manjem nokdaunu. Generalno, Zvezda je odigrala slabo drugo poluvreme kao u meču sa Makabijem. Srećom po nju, Partizan je napadao jalovo, nije stvarao ozbiljnije šanse.
Do kraja meča smenjivali su se napadi i na jednoj i na drugoj strani, a najbolju šansu je imao Rikardo u 72. minutu kada je promašio gol u izglednoj situaciji.
PARTIZAN - C. ZVEZDA 1:1
/Natho 56. penal - Bukari 26/

Stadion: Partizana.
Gledalaca: 18.568.
Sudija: Milan Mitić (Leskovac).
PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Traore, Belić (od 66. Jović) - Dijabate, Natho (od 84. Fejsa), Menig (od 66. Andrade) - Rikardo (od 89. Baždar).
ZVEZDA: Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 57. Gobeljić) - Sanogo, Kanga - Bukari, Katai (od 84. Kulibali), Ivanić (od 67. Kangva) - Pešić (od 67. Mitrović).
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
21:58 31.08.2022
90' – Kraj utakmice!
Posle svega viđenog možda i najpravedniji ishod.
21:52 31.08.2022
90' – Igraće se još pet minuta
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču.
21:51 31.08.2022
88' – Baždar umesto Rikarda
To je izmena u redovima Partizana. Deluje da ni jedni, a ni drugi nemaju snage za pobedonosni pogodak.
21:46 31.08.2022
84' – Kulibali debituje, ušao i Fejsa
Umesto Kataija, na terenu je novajlija Kulibali. Kod Partrizana, umesto Natha, na terenu je Fejsa.
21:43 31.08.2022
81' – Eraković požuteo
Zbog zakasnelog faula nad Dijabateom.
80' – Velika borba na sredini
Pokušavaju i jedni i drugi da stignu dodrugog gola, ali u toj želji dosta greše. Puno je netačnih pasova, stigao ih je i umor.
21:35 31.08.2022
73' – Promašaj Rikarda
Iznenada se našao napadač Partizana u izglednoj šansi posle kiksa Sanoga, ali je šutirao loše levom nogom pored gola.
21:30 31.08.2022
67' – Izmene kod Zvezde
Izašli su Ivanić i Pešić, a ušli Mitrović i Kangva.
21:29 31.08.2022
66' – Izmene u Partizanu
Izašli su Menig i Belić, a na terenu su Jović i Andrade.
21:26 31.08.2022
64' – Zvezda u šoku
Ne mogu da se sastave crveno-beli posle primljenog gola, Partizan je mnogo bolji, a malo je falilo da Natho postigne i drugi gol, šutirao je tik pored stative.
21:18 31.08.2022
56' – GOOOL! Natho!
Siguran udarac Izraelca sa 11 metara, Borjan nije imao šanse.
21:16 31.08.2022
54' – Penal za Partizan!
Pregledao je sudija Mitić situaciju i dodelio najstrožu kaznu crno-belima.
21:13 31.08.2022
51' – Da li je Katai napravio penal?
Sporna situacija u šesnaestercu Zvezde, Katai je intervenisao i izbacio loptu, ali je dilema da li je zakačio Živkovića tom prilikom po nogama. VAR soba trenutno pregleda situaciju...
21:07 31.08.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Nema izmena u oba tima, ekipe nastavljaju sa istim snagama.
20:53 31.08.2022
45'+1' – Kraj prvog poluvremena!
Zvezda zasluženo vodi evrogolom Bukarija, ali je Partizan podigao igru posle tog pogotka i imao nekoliko izglednih prilika. Sve to nam garantuje uzbudljiv nastavak, odmorite malo, ohladite pivo, pa se čujemo ponovo kad počne drugo poluvreme.
20:50 31.08.2022
45' – Igraće se još minut
Toliko iznosi nadoknada u prvom poluvremenu.
20:47 31.08.2022
42' – Borjan skinuo zicer Markoviću
Sjajna odbrana golmana Zvezde. Natho je izveo slobodan udarac sa desne strane, Marković šutirao glavom/grudima/rukom, ali kapiten Zvezde sjajno sačuvao mrežu.
20:45 31.08.2022
41' – Sanogo požuteo
Prvu javnu opomenu u redovima crveno-belih dobio je Seku Sanogo.
20:43 31.08.2022
38' – Menig promašio ceo fudbal!
Neverovatano da jedan profesionalac ovako reaguje... Bio je Holanđanin u petercu Zvezde, ali se obrukao. Zvezda se definitivno povukla posle vođstva.
20:36 31.08.2022
31' – Dijabate pokušao
Bez opasnosti po gol Milana Borjana. Zvezda kao da se povlači posle vođstva...