Laslo Đere - Sputnik Srbija

Đere ispao od Rusa na startu US Opena

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u prvom kolu US Opena. Od njega je bio bolji Rus Andrej Rubljov koji je slavio posle maratona u pet setova, 7:6, 6:3, 3:6, 4:6, 6:4. Bolan poraz za nešeg igrača koji je pružio maksimum.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

U početku se igralo dosta brzo, gemovi su se brzo završavali, a momak iz Sente je prvi došao do brejka, u šestom gemu za 4:2. Umesto da ga potvrdi, odmah je dozvolio Rubljovu ribrejk, a potom je Rus stigao do novog brejka u devetom gemu za 4:5.
Uspeo je Đere da ga spreči da odmah osvoji set, vratio je brejk za 5:5, ali kasnije u taj-brejku, nije uspeo da završi započeto. Sa 2:5 vratio se na 5:5, da bi Rubljov sa dva poena stigao do seta.
U drugom setu, krenuli su razmenom brejkova, da bi Đere u šestom gemu spasao brejk loptu i izjednačio na 3:3. Tu je stao, usledila je mini serija Rubljova od tri gema za 6:3 i velikih 2-0 u setovima.
U trećem setu, Đere je bio strpljiv. Nije iskoristio šansu da oduzme servis protivniku u šestom, ali zato jeste u osmom gemu za 5:3. Potom je rutinski odservirao za 6:3 i tako smanjio prednost Moskovljanina.
Četvrti set su počeli razmenom brejkova, da bi Laslo u šestom uspeo da neutrališe jednu brejk-loptu i stigne do 3:3. Bio je uporan Đere i narednu šansu u devetom gemu pretvorio u brejk za 5:4, posle čega je odservirao za 2:2 u setovima.
Rubljov je uspeo da se pribere, napravi brejk u šestom gemu seta odluke za 4:2 i činilo se da je tu kraj, ali Đere se ni tu nije predao. Vratio je brejk za 3:4, potom izjednačio na 4:4. Ipak, nije imao snage za završni udarac, Rus je dobio poslednja dva gema i prošao dalje.
Rival Rubljovu u drugom kolu biće Korejac Sunvu Kvon.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 30.08.2022
Kecmanović posle preokreta do drugog kola US Opena
23:19 30.08.2022
6:7, 3:6, 6:3, 4:6 – Poraz za Đerea!
Uspeo je Rubljov da napravi brejk i pobedi sa 6:4 u odlučujućem petom setu.
23:10 30.08.2022
6:7, 3:6, 6:3, 3:4 – Brejk za Đerea!
Kakav meč, kakav finiš Laslo koristi drugu brejk loptu i smanjuje rezultat.
23:03 30.08.2022
6:7, 3:6, 6:3, 2:4 – Brejk za Rubljova!
Bez greške su servirali i jedan i drugi na startu petog seta, bilo je 2:3, a onda je Rubljov napravio brejk i poveo sa dva gema prednosti. Da li će ovo odlučiti meč?
22:39 30.08.2022
6:7, 3:6, 6:3, 6:4 – Đere izjednačio!
Drugi vezani set dobio je naš teniser i izjednačio rezultat u zanimljivom okršaju sa Rubljovim na 2:2.
22:12 30.08.2022
3:6, 6:1, 6:3, 6:3 – Gem, set, meč!

Miomir Kecmanović je prošao u drugo kolo US Opena.
Srpski teniser Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija
21:57 30.08.2022
6:7, 3:6, 6:3 – Đere uzvratio!
Sjajno je napravio brejk Laslo u osmom gemu za 5:3, i potom na svoj servis smanjio rezultat na 1:2 u setovima. Nema predaje!
21:48 30.08.2022
3:6, 6:1, 6:3, 2:1 – Brejk Kecmanovića
Već u trećem gemu Srbin oduzima servis rivalu, dolazi do prednosti i sva je prilika počinje sprint ka pobedi.
21:26 30.08.2022
3:6, 6:1, 6:3 – Set za Kecmanovića
Uspešno odrađen posao za Miomira koji je preokrenuo rezultat i vodi protiv mladog Amerikanca sa 2:1 u setovima.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija
21:25 30.08.2022
3:6, 6:1, 5:3 – Brejk Kecmanovića
U pravi čas, poveo je sa 5:3 i servira za set.
21:20 30.08.2022
6:7, 3:6 – Rubljov vodi sa 2:0
Iskoristio je Rubljov šansu, iako se Laslo borio, bilo je 30:40, ali je Rus uspeo da dobije drugi set.
21:18 30.08.2022
6:7, 3:5 – Rubljov servira za set!
Brejk u nezgodno doba pravi Rus koji će u narednom gemu servirati za set.
21:13 30.08.2022
3:6, 6:1, 3:2 – Egal treći set kod Miomira
Bez greške na svoj servis u trećem setu su Kecmanović i Tijen. Geldamo egal meč.
21:00 30.08.2022
6:7, 1:2 – Rubljov vodi
Po jedan brejk videli smo na startu drugog seta, ali niko nije ostvario prednost.
20:45 30.08.2022
3:6, 6:1 – Kecmanović dobio drugi set
Stigao je Miša lako do izjednačenja, još jednim brejkom stigao je do 6:1 i deluje da kreće u preokret protiv mladog Amerikanca.
20:42 30.08.2022
Miša vodi u drugom setu
Kecmanović igra mnogo bolje u drugom setu i hita ka izjednačenju. Napravio je rani brejk i već stigao do 5:1 protiv mladog Amerikanca.
20:38 30.08.2022
6:7 – Đere izgubio prvi set
Andrej Rubljov je slavio u taj-brejku protiv srpskog tenisera sa 7:5 i poveo sa 1:0 u setovima.
20:25 30.08.2022
6:5 – Preokret Đerea
Laslo je napravio brejk za 5:5, a posle maratonskog gema (imao devet gem lopti) poveo sa 6:5. Rubljov servira za ostanak u prvom setu.
20:15 30.08.2022
Kecmanović izgubio prvi set
Mladi Amerikanac Lerner Tijen sačuvao je brejk prednosti protiv Srbina i posle 6:3 poveo sa 1:0 u setovima.
20:06 30.08.2022
4:5 – Preokret Rubljova
Ne može Đere da se oporavi od onog propuštenog gema na 4:2, Rubljov igra kao furija, napravio je dva brejka (dobio tri vezana gema) i preokrenuo rezultat. U narednom gemu Rus servira za set.
20:02 30.08.2022
Amerikanac uzeo servis Kecmanoviću!
U okršaju drugog srpskog tenisera i Amerikanca, Tijen je napravio brejk u petom gemu i poveo sa 3:2.