Srbin gospodari Moskvom – pobeda koja se čekala 14 godina

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / Uđi u bazu fotografijaSlaviša Jokanović
Slaviša Jokanović - Sputnik Srbija, 1920, 20.08.2022
Dinamo, koji sa klupe predvodi Srbin Slaviša Jokanović, savladao je u velikom moskovskom derbiju ekipu Spartaka sa 1:0 i tako došao u sam vrh tabele ruske Premijer lige.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Obe ekipe su solidno startovale u sezoni, crveno-beli su čak bili na prvom mestu uoči ovog kola, ali je Jokanovićev tim pokazao snalažljivost u prvom poluvremenu.
I to u 27. minutu kada je Tjukavin postigao pogodak kojim su Policajci poveli sa 1:0 i na taj način stavili crveno-bele u problem, mada se mora reći da je Spartak bio tim koji je imao inicijativu.
Ipak, Dinamo je iskoristio grešku zadnjeg veznog Spartaka i poveo.
Mogao je Dinamo i do 2:0 kada je Sazonov pogodio u 71. minutu utakmice, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.
Spartak je dominirao u većem delu meča, ali nedovoljno da se savlada golman Šunin.
U nadoknadi su imali i igrača više zbog isključenja hrvatskog veziste Mora, ali se Dinamo odbranio i zabeležio prvu pobedu u prvenstvu na svom terenu nad crveno-belima posle 14 godina!