Mladi Delfini u finalu SP – Mađari poslednja prepreka ka zlatu

© REUTERS / KACPER PEMPELDetalj sa utakmice Srbija – Kazahstan na Olimpijskim igrama
Detalj sa utakmice Srbija – Kazahstan na Olimpijskim igrama - Sputnik Srbija, 1920, 19.08.2022
Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije izborila je plasman u finale Svetskog prvenstva pobedom nad vršnjacima iz Holandije rezultatom 11:7 (3:4, 0:0, 5:2, 3:1).
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Učenici selektora Uroša Stevanovića će se za zlato nadmetati sa Mađarima na bazenu "Milan Gale Muškatirović" u petak od 20.30.
Srbija je posle preokreta uspela da dođe do borbe za najsjajnije odličje na Svetskom prvenstvu u Beogradu.
Nije bilo lako juniorima Srbije jer su posle uvodne četvrtine imali gol zaostatka, dok u drugoj nije bilo pogodaka.
Ipak, u nastavku je Srbija "dodala gas" i uspela je u potpunosti da nadigra rivala. Rezultat treće deonice bio je ubedljivih 5:2, dok je i poslednja četvrtina pripala Delfinima - 3:1, a ukupan rezultat bio je 11:7.
Najefikasniji u taboru našeg nacionalnog tima bio je Kojić sa pet golova, Kovačević i Stanić postigli su po dva pogotka.