Mirko Ivanić - Sputnik Srbija

Zvezda „ugašena“ u Haifi – iz Beograda se napada Liga šampiona

Spektakularan meč sa pet golova odigrali su Makabi iz Haife i Crvena zvezda u plej-ofu Lige šampiona, a na kraju je izraelski predstavnik slavio rezultatom 3:2 (1:2). Šampion Srbije moraće u revanšu idućeg utorka da napadne Ligu šampiona i to u paklu svoje „Marakane“, što je apsolutno ostvarivo posle svega prikazanog.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Zvezda je s najjačim sastavom izašla u pakao „Sami Ofer“ stadiona, koji je izuzetno akustičan jer je nadomak mora, a sav kapacitet od 30.780 mesta je rasprodat.
Izraelci su svesni da se neće dobro provesti u Beogradu, gde ih čeka gotovo 50.000 vatrenih navijača, pa su imali jasnu računicu da moraju da napadnu i da „rane“ Zvezdu na svom terenu.
Otvorena igra rezultirala je pogotkom korpulentnog špica Pjeroa u 18. minutu, kojem je prethodila konfuzna reakcija kompletne odbrane crveno-belih, jer se lopta „šetala“ kroz peterac pre nego što ju je u mrežu zakucao napadač Makabija.
Ipak, taj pogodak nije uzdrmao petostrukog uzastopnog prvaka Srbije, koji je uz dosta sreće preko Aleksandra Pešića uspeo da izjednači u 27. minutu.
Aleksandar Katai je šutirao sa 18 metara, a lota se odbila od noge Nišlije, promenila putanju i prevarila golmana Koena – 1:1.
Taj gol dao je krila Zvezdi, a šokirao domaćina. Usledio je uskoro i totalni preokret u Haifi, gde je temperatura bila 26 Celzijua, a vlažnost vazduha 69 odsto. Drugi gol za Zvezdu postigao je Gelor Kanga na asistenciju Osmana Bukarija.
Zaista lepu akciju odigrali su Ivanić, Bukari i Kanga, a Zvezdin Gabonac je smirenim i odmerenim udarcem sa 17 metara plasirao loptu iza leđa Koena.
Drugo poluvreme donelo je daleko ofanzivniji Makabi. Haziza koji je pravio probleme Zvezdi na desnoj strani, preselio se na levu i ponovo je bio koban po crveno-bele.
Uputio je Haziza izuzetno oštar centaršut s leve strane, a Pjero je glavom zakucao loptu iznad glave Milana Borjana.
Nije mogla Zvezda da spreči kapitulaciju po drugi put. Ohrabreni izjednačenjem, fudbaleri Makabija su krenuli i po treći gol i uspeli su. Šeri je ispalio „projektil“ levom nogom sa 18 metara, a Borjan je samo pogledom ispratio loptu na putu ka mreži.
Pokušavala je Zvezda do kraja susreta da izjednači. Promešao je karte Dejan Stanković, ubacivši u igru Sanoga, Srnića, Mitrovića i Bena, ali to nije donelo promenu rezultata.
Sve je otvoreno posle meča u Haifi. Iza Zvezde je jedna izuzetno fizički i psihološki zahtevna utakmica, ali će konačni sud o tome ko će u Ligu šampiona pasti u u utorak, 23. avgusta na dupke punoj Marakani, gde su padala i mnogo veća imena od Makabi Haife.
Timu Dejana Stankovića ovo je prvi poraz posle osam mečeva u svim takmičenjima ove sezone.
Gelor Kanga - Sputnik Srbija, 1920, 17.08.2022
Fantastična akcija i realizacija Kange /video/
Dejan Stanković - Sputnik Srbija, 1920, 17.08.2022
Izraelci se pred Zvezdu poslužili starim trikom /video, foto/
Istinski pakao očekuje izabranike Dejana Stankovića na stadionu „Semi Ofer“, čiji je kapacitet od 30.780 mesta rasprodat, a očekuje se temperatura od 26 Celzijusa uz vlažnost vazduha 80 odsto.
Dejan Stanković se opredelio za sledećih 11 u meču dosadašnjeg dela sezone: Borjan, Bukari, Dragović, Eraković, Ivanić, Kanga, Kangva, Katai, Milunović, Pešić, Rodić.
22:52 17.08.2022
95' - KRAJ! Pobeda Makabija 3:2!
Makabi iz Haife slavio je rezultatom 3:2, pa će Zvezda u revanšu, idućeg utorka morati da juri gol zaostatka i plasman u Ligu šampiona.
22:47 17.08.2022
90+5' Još pet minuta
Arbitar je produžio susret u Haifi za čak pet minuta. Jasno je da je tome prethodio veliki broj izmena.
22:46 17.08.2022
90' - Zvezda napada
Moglo je svašta da se desi posle greške Planića, ali Mitrović nije uspeo da stigne do lopte i da je smesti u mrežu.
22:41 17.08.2022
85' – Velika šansa za Zvezdu
Kanga je centrirao, Ben je zasmetao Planiću i malo je nedostajalo da Zvezda dođe do izjednačenja. Defanzivac Makabija uspeo je ispred Stefana Mitrovića da izbaci loptu u korner.
22:39 17.08.2022
83' – Medicinska ekipa na terenu
Kapitenu Makabija Laviju trenutno se ukazuje pomoć i meč je kratko prekinut.
22:36 17.08.2022
79' – Pokušaj Kangve
Trude se fudbaleri Crvene zvezde, pokušavaju da dođu do trećeg gola. Kanva je pokušao, s tim što je ta lopta otišla daleko iznad gola.
22:31 17.08.2022
75' - Borjan čuva Zvezdu
Malo je nedostajalo da Zvezda primi i četvrti gol, ali je Milan Borjan bio brži od Nikite Rukavitsje.
22:28 17.08.2022
72' - Dvostruka izmena Stankovića
Ben umesto Pešića, Sanogo zamenjuje Ivanića.
72' – Slab pokušaj Mitrovića
Stefan Mitrović zapretio je udarcem iz šesnaesterca s desne strane. Ipak, ta lopta otišla je daleko pored gola.
22:26 17.08.2022
70' – Pjero izašao
Dvostruki strelac za Makabi napustio je teren, umesto njega ušao je Nikita Rukavitsja.
22:25 17.08.2022
69' Bori se Mitrović
Stefan Mitrović je uneo svežinu, bori se i pokušava da napravi razliku po desnoj strani, ali bez konrektnog učinka.
22:22 17.08.2022
67' – Acili zapretio
Mogao je Makabi do novog gola, ali je Borjan uspeo da zaustavi udarac Acilija.
22:17 17.08.2022
61' - GOOOL! Makabi vodi 3:2!
Šeri je ispalio „torpedo“ iz leve noge sa 18 metara i Makabi je stigao do prednosti protiv Crvene zvezde - 3:2!
22:16 17.08.2022
60' – Mitrović zamenio Bukarija
Stefan Mitrović ušao je u igru nakon što se povredio Osman Bukari.
22:14 17.08.2022
56' Katai izašao
Umesto njega Dejan Stanković je uveo u igri Slavoljuba Srnića.
22:12 17.08.2022
56' – Faul nad Milunovićem
Pjero je ušao u šesnaesterac Zvezde i moglo je da bude opasno, ali je Nemanja Milunović odradio odličan posao i uspeo je da iznudi faul u napadu korpulentnog centarfora Makabija.
22:07 17.08.2022
51' – GOOOL! Makabi izjednačio 2:2!
Haziza je prešao na levu stranu i uputio je neverovatno oštru loptu, a Pjero je glavom zakucao loptu iznad glave Milana Borjana.
22:06 17.08.2022
50' – Korner za Zvezdu
Ivanić je pametno odigrao i sačekao da lopta izađe u korner. Zvezda će imati priliku da ugrozi Makabi iz prekida.
22:03 17.08.2022
47' – Bukari „požuteo“

Osman Bukari je prvi opomenuti fudbaler Zvezde, a žuti karton je dobio zbog visoko podignute noge.
22:02 17.08.2022
46' – Nastavljen je susret