„Srpski zid“ utišao Baskiju – 40.000 duša gledalo debi iz snova golmana Orlova

© Foto: Skrinšot/Twitter/@reymoneroPredrag Rajković
Predrag Rajković - Sputnik Srbija, 1920, 15.08.2022
Predrag Rajković, golman reprezentacije Srbije, spektakularno je debitovao u španskoj Primeri. Novi čuvar mreže Majorke jedan je od najzaslužnijih za bod koji je njegova ekipa osvojila na gostovanju u Bilbau - 0:0.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Teško da neki golman priželjkuje da debituje na velikoj sceni baš na čuvenom „San Mamesu“ pred oko 40.000 crveno-belih duša, ali Rajković se hrabro uhvatio u koštac sa tim i izgledao sjajno tokom svih 90 minuta.
Zabeležio je šest odbrana na utakmici, dva puta imao sreće jer su domaćini pogađali stative, ali dugo će se pamtiti reakcija Negotinca uz 82. minuta kada je čudesno sprečio Guruzetu da donese pobedu Bilbau.
Dominirao je Atletik na ovom meču, šutirao čak 23 puta ali je Rajković bio maestralan.
Nije dozvolio srpski golman ni talentovanom Niku Vilijamsu u 91. minutu da ga matira. Sjajno je odbranio udarac iz šesnaesterca.
Naravno, društvene mreže u Španiji su se „zapalile“ zbog srpskog golmana posle utakmice.
Igor Vujačić i El Fardu Ben – FK Partizan i FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 15.08.2022