Dušan Silni s dva gola otvorio sezonu /video/

© Marco AlpozziDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 15.08.2022
Fudbaleri Juventusa silovito su otvorili novu sezonu u Seriji A pobedom nad Sasuolom u Torinu od 3:0. Junak trijumfa bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović koji je postigao dva gola.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Trener Juventusa Maks Alegri je izveo očekivanu postavu, Filipa Kostića ostavio na klupi za rezerve, ali ukazao poverenje novajliji iz PSŽ-a Anhelu Di Mariji koji mu se odužio vodećim pogotkom.
Igrao se 26. minut kada je Argentinac iskoristio asistenciju Aleksa Sandra da razgali Torino.
Juve je kontrolisao situaciju u prvih 45 minuta, a do odlaska na odmor u strelce se prvi put ove sezone upisao i naš Vlahović. Sa bele tačke u 43. minutu Srbin je matirao golmana Sasuola i otvorio ovogodišnji konto u Seriji A.
Početak drugog poluvremena doneo je još jedan gol za Dušana. Ovog puta asistent mu je bio novi partner u špicu Di Marija u 51. minutu pa su pokazali da bi mogli da budu odličan tandem ove sezone.
Filip Kostić je dobio šansu da debituje u poslednjih pola sata, a Vlahović u 86. propustio priliku da postigne het-trik na otvaranju sezone. Ipak, i dva gola su sjajan nagoveštaj forme srpskog golgetera.