Navijači Zenita o „ubicama fudbala“, Malkolm rešio CSKA

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaFutbol. RPL. Matč "Zenit" - CSKA
Futbol. RPL. Matč Zenit - CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 13.08.2022
U derbiju ruske Premijer lige Zenit je nadigrao CSKA sa 2:1 (1:0). Golove za domaćina dali su Malkom u 47. i Gustavo Mantuan u 85. minutu, a jedini gol za CSKA dao je Čalov sa penala u 63. minutu.
Navijači Zenita imali su pravi performans u ovom derbiju, puštali su pesme iz filma Rekvijem za snove, a sve kako bi rekli da je Navijački ID ubica fudbala.
Inače, to je sistem po kom navijači moraju da daju lične podatke preko ulaznica pre nego što uđu na utakmicu. Naravno, sve kako bi se sprečili neredi i indetifikovali izvršioci takvih dela. To se navijačkim grupama baš i ne dopada.
© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaZenit CSKA
Zenit CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 13.08.2022
Zenit CSKA
Malkolm je bio na pravom mestu krajem prvog poluvremena i doneo je prednost domaćoj ekipi.
U drugom poluvremenu CSKA je sa penala uspeo do izjednačenja, ali je Malkom posle gola upisao i asistenciju i na taj način rešio veliki derbi protiv Moskovljana.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Milan Gajić odigrao je čitav meč za Moskovljane u Sankt Peterburgu, dok je doskorašnji kapiten Partizana Saša Zdjelar na teren ušao u 71. minutu umesto Kučajeva.
Zenit je sada na 11 osvojenih bodova i prvi je na tabeli, dok je CSKA na 10 i ovo mu je prvi poraz u sezoni.