Andrej Barna u polufinalu Evropskog prvenstva

© AFP 2023 / CHRIS CODUTOSrpski plivač Andrej Barna
Srpski plivač Andrej Barna - Sputnik Srbija, 1920, 12.08.2022
Srpski plivač Andrej Barna plasirao se u polufinale Evropskog prvenstva u Rimu u trci na 100 metara slobodnim stilom.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Barna je u šestoj od osam kvalifikacionih grupa zauzeo drugo mesto isplivavši 100 metara za 48,59 sekundi, što je bilo ukupno osmo vreme u kvalifikacijama.
Srbija je u kvalifikacijama na 100 metara slobodno imala još trojicu predstavnika, ali oni nisu uspeli da se plasiraju u polufinale.
Uroš Nikolić je zauzeo 30. mesto (49,73 sekundi), Nikola Aćin 38. (50,06), a Uroš Živanović 67. poziciju (52,10).
Andrej Barna - Sputnik Srbija, 1920, 26.06.2022
Srpskom plivaču finale izmaklo za stotinku, a Sputnjiku je priznao: Bio sam ljut na sport i rivale
Najbolje vreme u kvalifikacijama imao je Rumun David Popovići koji je trku završio za 47,20 sekundi, što je novi rekord šampionata.
Polufinalne trke na 100 metara slobodno na programu su večeras od 18.33 časova (prenos na RTS 2).
U današnjim kvalifikacijama nastupila je i srpska plivačica Nina Stanisavljević koja je 50 metara delfin stilom isplivala za 27,72 sekundi i zauzela 31. mesto.