Krajinović ispao na startu Montreala

© Sputnik / Lola ĐorđevićFilip Krajinović
Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 09.08.2022
Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Montrealu. Od njega je na startu glavnog žreba bio bolji Britanac Danijel Evans.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Zvanično 39. teniser sveta slavio je posle stotinak minuta borbe u tri seta sa 6:2, 1:6, 6:0, a u narednom kolu ga očekuje duel sa Rusom Andrejom Rubljovim.
Meč je bolje otvorio Evans i u prvom setu je napravio brejkove u trećem i sedmom gemu. U dva gema imao je brejk-lopte srpski predstavnik, ali nije uspeo da Britancu oduzme servis.
U drugom setu – obrnuta slika. Posle jedne spasene brejk-lopte u prvom gemu, Krajinović prvi dolazi do brejka, a potom lako održava tu prednost. Na 4:1 koristi četvrtu brejk loptu i potom na svoj servis realizuje treću set-loptu za izjednačenje u setovima.
Ogroman pad Krajinović je doživeo i u trećem setu – osvojio je svega 12 poena u šest gemova i bez osvojenog gema završio susret i učešće na turniru.
Novak Đoković i Danil Medvedev na Australijan openu - Sputnik Srbija, 1920, 09.08.2022
Medvedev ukazao na sistemski haos: „Pobuniće se ljudi“