Dobro došli u šou Nika Kirjosa! Pet spašenih meč lopti za epski preokret

© AP Photo / Kirsty WigglesworthNovak Đoković i Nik Kirjos
Novak Đoković i Nik Kirjos - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2022
Nik Kirjos, australijski teniser, uspeo je posle neverovatnog preokreta i pet spašenih meč lopti da savlada Frensisa Tijafoa, američkog tenisera rezultatom 6:7, 7:6, 6:2 i plasira se u polufinale turnira u Vašingtonu.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Karakter šoumena Nik Kirjos preneo je i na svoju igru pa je sa Tijafoom priredio spektakl u četvrtfinalu turnira 500 serije.
Nakon što je posle taj-brejka Amerikanac slomio otpor Australijanca i drugi set otišao je u taj-brejk.
Ponovo je dominantniji bio Tijafo, ali je Kirjos neumorno i neprekidno spašavao čak pet meč lopti!
Tek u 26. poenu uspeo je Kirjos da izjednači u setovima, a onda je usledio sasvim drugačiji tenis Australijanca.
Pao je intezitet igre Tijafou, koji kao da je u prva dva seta dao svoj maksimum i samo se ugasio. Tu priliku iskoristio je Kirjos i na kraju posle drame slavio nakon ubedljivog trećeg seta.