Kvinsi Menig, Partizan - Sputnik Srbija

Stolica se još klima – Kiprani iz kornera „ranili“ Partizanove evropske snove /video/

Fudbaleri Partizana nastavili su očajnu seriju rezultata na početku sezone (četiri vezane utakmice bez pobede), a novi poraz od AEK-a u Larnaki (2:1) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, samo će produbiti krizu tima Ilije Stolice.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Dobro su crno-beli otvorili ovaj duel, u prvih desetak minuta imali nekoliko pokušaja sa distance preko Natha i Dajabatea, koji su bili neprecizni, ali dobra najava i uvod u sjajnu akciju za vođstvo iz 18. minuta.
Bila je to stvarno lepa akcija crno-belih, Fejsa je otvorio kontru, Natho produžio do Rikarda, a ovaj iskosa sa desne strane poslužio Kvinsija Meniga koji je lako pogodio mređu domažina za vođstvo 0:1.
Crno-beli su dobro odigrali u prvih pola sata kada su diktirali tempo. A onda su neshvatljivo pali, i fizički i psihički i dozvolili AEK-u da udahne vazduh i iz prve šanse na meču dođe do izjednačenja.
Njemu je kumovao i kiks golmana Stevanovića posle kornera, kada je iskusni Nenad Tomović vratio loptu Anhelu Garsiji, a levi bek Kiprana kaznio to što ga Natho nije pokrio – 1:1.
Do odlaska na odmor Vujačić je imao dobru šansu u 42. posle prekida i centaršuta Natha sa leve strane, ali je šutirao visoko preko gola.
Drugo poluvreme počelo je velikom šansom za Rikarda Gomeša, koji je pogodio prečku glavom u 54. minutu.
Igralo se otvoreno na obe strane, a posle trostruke izmene u redovima AEK-a, domaćini su bili ti koji su više napadali.
© Foto: Skrinšot/You Tube/FK Partizan BeogradIlija Stolica, trener, Partizan
Ilija Stolica, trener, Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 04.08.2022
Izraelac Altman je u 66. minutu sjajno šutirao sa levog krila, ali je Stevanović nekako skrenuo loptu u korner.
Taj prekid je bio rak-rana Partizana, pošto je posle kornera u 70. Bosanac Hrvoje Miličević iskoristio smušenost crno-belih i razgalio domaće navijače – 2:1.
Probao je Ilija Stolica izmenama nešto da promeni u psolednjih 20 minuta, ali je njegov tim ostao bez ideje, samim tim i bez dobrog rezultata u prvom meču.
Srećom, imaju crno-beli priliku za popravni kroz sedam dana u Humskoj, pitanje je samo da li sa istim trenerom na klupi...
Sudija: Andris Trijemans (Letonija).
AEK LARNAKA (4-2-3-1): Pirić – Rosales, Miličević, Tomović, Anhel Garsija (od 81. Kristofuru) – Luis Gustavo, Ojer – Faraj (od 90. Mamas), Tričkovski (od 61. Altman), Đurčo (od 61. Gama) – Olatundži (od 61. Lopez).
PARTIZAN (4-3-3): Stevanović - Filipović (od 63. Živković), Vujačić, Saničanin, Urošević - Fejsa, Natho (od 74. Baždar), Andrade (od 82. Belić) - Menig (od 81. Lutovac), Dijabate (od 81. Terzić), Rikardo.
Ilija Stolica, trener, Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 03.08.2022
Vapaj Ilije Stolice sa Kipra – „Potcenjeni smo, neko namerno unosi nemir u Partizan“
19:47 04.08.2022
90' – Igraće se još šest minuta!
Toliko iznosi nadoknada vremena u drugom poluvremenu.
19:35 04.08.2022
80' – Stolica počeo da menja
Pokušava Ilija Stolica izmenama da promeni nešto, ali slaba vajda za sada. Partizan je bez ideje u finišu.
19:24 04.08.2022
70' – GOL za AEK!
Strtelac je Hrvoje Miličević. Fudbaler rodom iz Bosne i Hercegovine najbolje se snašao u petercvu crno-belih i posle gužve i kornera i zatresao mrežu Stevanovića.
19:21 04.08.2022
66' – Stevanović sačuvao Partizan
Sjajan prodor Izraelca Altmana i udarac sa levog krila, ali je golman crno-belih izbio loptu u korner.
19:17 04.08.2022
63' – Izmena i u Partizanu
Umesto Filipovića na terenu je Marko Živković.
19:16 04.08.2022
62' – Tri izmene kod Kiprana
Lopez je ušao umesto Olatundžija, Gama menja Đurča, a Altman umesto Tričkovskog.
19:09 04.08.2022
54' – Prečka spasila AEK
Sjajna prilika za Beograđane, Rikardo Gomeš je tukao glavom sa pet metara, ali je prečka sačuvala mrežu golmana domaćih Kenana Pirića.
19:00 04.08.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme
S centra su sada prvi krenuli domaćini. Nema izmena u sastavima timova.
18:53 04.08.2022
Grobari stigli do Kipra
Crno-beli na ovom meču imaju podršku oko 15 svojih najvernijih navijača koji su stigli u Larnaku. Naravno, domaćini su u većem broju i navijaju tokom cele utakmice. Inače, Grobari su se zadržali na tribini samo 11 minuta, jer ih je policija izvela sa stadiona.
Grobari na Kipru - Sputnik Srbija
18:45 04.08.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Po jednu dobru priliku u finišu imali su i jedni i drugi. Vujačić je glavom bio neprecizan u 42. na centaršut Natha, a potom Stevanović izbio u korner opasan udarac Gonzalesa sa distance u 45.
18:40 04.08.2022
40' – Osilio se domaćin
Mnogo bolja igra AEK-a posle izjednačenja, Partizan kao da je neko presekao pa ne mogu da povežu nekoliko pasova i pređu na polovinu Kiprana.
18:32 04.08.2022
34' – GOL za AEK
Iz prve šanse domaćin je stigao do pogotka. Veliki propust golmana Stevanovića posle kornera, Tomović je vratio loptu Anhelu Garsiji, a levi bek kaznio to što ga Natho nije pokrio za 1:1.
18:28 04.08.2022
30' – Partizan odličan u prvih pola sata
I igra i rezultat, sve je na strani Partizana u ovih prvih pola sata što se i vidi na semaforu. AEK ne uspeva da poveže neku akciju i ne deluje opasno po gol koji čuva Nemanja Stevanović.
18:17 04.08.2022
18' – GOL za Partizan
Strelac je Kvinsi Menig. Lepa akcija crno-belih, Fejsa je otvorio kontru, Natho produžio do Rikarda, a ovaj iskosa sa desne strane poslužio Holanđanina koji je lako pogodio mrežu za vođstvo Partizana. Zasluženo.
18:13 04.08.2022
15' – Partizan malo bolji, ali bez uzbuđenja
Uvodni minuti protiču u otvorenoj igri, crno-beli češće prete sa distance, dok domaći drže loptu u posedu.
18:04 04.08.2022
6' – Dijabate zagrejao golmana AEK-a
Još jedan udarac crno-belih sa distance, pokušao je Dijabate, ali bez problema za domaćeg čuvara mreže.
18:01 04.08.2022
2' – Natho prvi zapretio
Okušao je udarac Izraelac sa nekih 16 metara po sredini, ali pravo u ruke domaćeg golmana.
17:59 04.08.2022
1' – Počeo je meč na Kipru
Sa centra su prvi krenuli crno-beli.
17:54 04.08.2022
Tomović starter za AEK
U startnih 11 domaćina nalazi se i iskusni srpski defanzivac Nenad Tomović (35). Nekadašnji štoper Zvezde sigurno će imati puno motiva protiv crno-belih.