Fudbalska rapsodija Arsenala u režiji Brazilca

Fudbaleri Arsenala ostvarili su ubedljiv trijumf nad Seviljom u meču Emirejts kupa rezultatom 6:0. U isto vreme u prijateljskoj utakmici Atletiko Madrid je savladao Mančester junajted rezultatom 1:0
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Maestralu fudbalsku predstavu priredili su fudbaleri Arsenala savladavši u Emirejts kupu Sevilju sa čak šest golova naspram nule koju su Španci ostavili na terenu.
Spektakl je načeo Bukajo Saka u desetom minutu posle penala, da bi Arsenal već u 13. minutu stekao 2:0 golom Gabrijela Žezusa.
Brazilac je briljirao i posle samo dva minuta još jednom se upisao u strelce. Dok je Sevilja bezuspešno tražila rešenje nova bomba pala je u gol Sevilje u 19. minutu, a loptu je ponovo uputio Saka.
Nekako su uspeli do kraja poluvremena Španci da sačuvaju mrežu, ali Arsenal je bio gladan golova.
U 77. minutu za het-trik pogađa sjajni Žesus, a u 88. minutu u strelce se upisao i Edi Nketi koji stavlja tačku na surovu dominaciju Arsenala.
Na drugoj strani prijateljsku utakmicu u Oslu igrali su Atletiko Madrid i Mančester junajted, ali u tom meču nije viđeno ni pola koliko je prikazao Arsenal.
Na gol se čekalo 86 minuta kada je Žoao Feliks zatresao mrežu za 1:0 i pobedu Atletika.
Alvaro Morata dodao je loptu Portugalcu koji je pogodio sa ivice šesnaesterca.