Srbija se osvetila Crnoj Gori i zauzela peto mesto

© REUTERS / KACPER PEMPELSelektor vaterpolista Srbije Dejan Savić na Olimpijskim igrama u Tokiju
Selektor vaterpolista Srbije Dejan Savić na Olimpijskim igrama u Tokiju - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2022
Vaterpolisti Srbije pobedili su reprezentaciju Crne Gore rezultatom 8:6 (2:0, 1:2, 2:1, 3:3) i osvojili peto mesto na finalnom turniru Svetske lige u Strazburu. Delfini su se tako revanširali Crnogorcima za onaj poraz u grupi.
Delfini koji su igrali u plavim kapicama uspeli su da stignu do prednosti tek posle pet minuta igre, a mrežu golmana Lazara Andrića zatresao je Vuk Milojević koji je probio blok sa desne strane.
Prethodno se obrukao Đorđe Vučinić koji je u četvrtom minutu promašio peterac, bez da je uputio udarac ka golu. Naime, njemu je ispala lopta iz ruke.
Srbija koja je olako primala golove tokom Svetske lige, ovoga puta je zategla odbranu i Crnogorci nisu uspevali da pronađu put do našeg gola.
Igrao se osmi minut kada su podmlađeni Delfini uspeli da dupliraju prednost, a precizan iz zone šest metara bio je Nikola Lukić - 2:0.
Bio je to ujedno i rezultat uvodne deonice.
Start druge četvrtine obezbedio je Crnogorcima igrača više, što je kaznio Dušan Matković - 2:1.
Tada je došlo i do pada igre srpskih vaterpolista koji u nekoliko navrata nisu iskoristili igrača više u bazenu, dozvolivši Crnogorcima da izjednače i potpuno se rezultatski vrate u meč.
Ipak, već u sledeđem napadu Đorđe Vučinić se iskupio za onaj neizvedeni peterac. Uspeo je da pronađe put do gola (3:2), što je bio njegov 11. pogodak na završnom turniru Svetske lige.
Srbija je rezultatom 3:2 otišla na kratki predah.
Konstantno su Delfini držali Crnogorce na dva gola zaostatka, pa je tako i treća četvrtina okončana rezultatom 5:3 za Srbiju.
Uspeli su Crnogorci već na startu odlučujuće četvrtine da priđu na samo gol zaostatka. Isključen je Gavril Subotić, a Dušan Matković je iskoristio dodavanje Vidovića i doneo je potpunu neizvesnost - 5:4.
Matković je bio nerešiva enigma za srpske vaterpoliste, šutirao je 3/3.
Ipak, nisu dozvolili Delfini da ih rezultatski pritisak poremeti, već su sa dva brza gola preko Martinovića i Ognjena Stojanovića uspeli da se "odlepe" na tri gola prednosti - 7:4.
Bila je to i najveća prednost Srbije u meču za peto mesto u Svetskoj ligi.
Rezultat je zatim smanjio Konstantin Averka, beloruski vaterpolista sa crnogorskim pasošem koji je postigao efektan pogodak za leve strane.
Nije se dugo čekalo na odgovor Srbije, jer je pogodio Radulović - 8:5.
Stefan Vidović je zatim pogodio za Crnu Goru sa igračem više, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat - 8:6.