Barsa i Juve poklonili spektakl Americi – „srpski superheroj“ bez uloge na terenu

© AP Photo / Jeffrey McWhorterFudbaleri Barselone i Juventusa
Fudbaleri Barselone i Juventusa - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2022
Fudbaleri Barselone i Juventusa završili su prijateljski meč u okviru „Turneje šampiona“ u Sjedinjenim Američkim Državama rezultatom 2:2, a Dušan Vlahović, srpski reprezentativac, nije ulazio u igru.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Amerika je čekala spektakl, a fudbaleri Juventusa i Barselona trudili su se da ne razočaraju.
Završnica prvog poluvremenu donela je rafale sa obe strane, a prvi strelac bio je Usman Dembele za Barselonu.
U 34. minutu Francuz je za 1:0 pogodio na asistenciju Seržinjo Desta, da bi samo pet minuta kasnije Juventus je stigao do izjednačenja kada je Mojse Kin na asistenciju Huana Kaduearda zatresao mrežu.
Gotovo da je jedva prošao minut, fudbaleri iz Torina i dalje su slavili gol, da bi Dembele ponovo postigao pogodak za novu prednost.
Na pauzu su Katalonci otišli sa rezultatom koji im je išao u korist, međutim već posle pet minuta igre u drugom poluvremenu i Kin je postigao drugi gol.
Posle spektakularna četiri gola, rezultat je bio nerešen, ali možda bi drugačije odluke sa klupe donele i drugačiji rezultat.
U igri tokom cele utakmice nije bilo Dušana Vlahovića, a razlog zašto je Maksimilijano Alegri, trener Juventusa, izostavio Srbina nije poznat.