Zvezda preko Jermenije poleće ka Ligi šampiona

© Foto : FK Crvena zvezdaDetalj sa utakmice Crvena zvezda – Partizan
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 26.07.2022
Fudbaleri Crvene zvezde započeće sledeće srede pohod na Ligu šampiona, a prvi rival u kvalifikacijama biće im prvak Jermenije Pjunik, koji je u revanšu u Luksemburgu savladao Didelanž sa 4:1 i eliminisao ga iz trke za elitno takmičenje ukupnim rezultatom 4:2.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Prvi meč na programu je 3. avgusta na Marakani (20.45 časova), dok je revanš zakazan za 9. avgust u Jerevanu.
Što se tiče revanša u Luksemburgu, malo ko je očekivao veliki preokret gostiju u režiji bosanca Luke Juričića, koji je postigao dva gola na ovom meču.
Didelanž je poveo preko Hasana u 21. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Žuninjo izjednačio rezulat. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku kao da je na teren izašao potpuno novi tim Pjunika.
Samo što je krenulo drugo poluvreme Juričić je doneo prednost gostima u 54, a da se gosti ne šale na ovom meču pokazao je Otubanđo pogotkom za 3:1 u 76. minutu.
Grogirane Luksemburžane dotukao je Juričić još jednim pogotkom u 85. pa će jermenski šampion nastaviti avanturu u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
U svakom slučaju Zvezda nema čega da se plaši. Ona je siguran favorit u dvomeču sa jermenskim šampionom koji ne bi smeo da bude faktor iznenađenja na putu ka plej-ofu za Ligu šampiona.