Ilić je „osetio trenutak“, a CSKA je to naplatio /video/

© AP Photo / Darko VojinovicSaša Ilić, fudbaler Partizana
Saša Ilić, fudbaler Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 26.07.2022
Saša Ilić, legendarni fudbaler Partizana, koji trenutno sedi na klupi CSKA iz Sofije, povukao je pravi potez kada je u 76. minutu meča protiv Černo morea uveo u igru Asena Dončeva, koji je svega šezdesetak sekundi kasnije postigao odlučujići pogodak - 1:0 (0:0).
CSKA iz Sofije nalazi se na vrhu tabele bugarskog prvenstva posle tri odigrana kola, zajedno sa Ludogorecom.
Prema pisanju tamošnjih medija igra kluba iz Sofije nije na nekom preteranom nivou, ali su rezultati solidni u prva tri kola domaćeg šampionata – dve pobede i remi.
U derbiju trećeg kola na stadionu bugarske armije tim Saleta Ilića, koji je napustio klupu Čukaričkog, posle čega je potpisao ugovor sa CSKA, uspeo je da slavi efektnim golom Asena Dončeva.
Direktan krivac zatakav epilog bio je nekadašnji majstor u kopačkama sa brojem 22 na leđima, jer je „osetio trenutak“, a njegov tim je to naplatio.
U 75. minutu Ilić je umesto Tiboa Viona uveo u igru pomenutog Dončeva, a on je posle minut provedenih u igri u prvom dodiru sa loptom uspeo da pronađe put do mreže Černo morea.
Lopta se uz pomoć stative odbila u gol i završila iza leđa golmana gostiju. Bio je to prvi gol Asena Dončeva u seniorskom fudbalu.
Posle minimalnog trijumfa CSKA iz Sofije se okreće evropskim obavezama. U četvrtak će Saša Ilić i njegovi izabranici odigrati revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije, a protivnik je ekipa Đorđe Petrov.
Prvi susret koji je odigran u Skoplju protekao je bez pogodaka.