Vaterpolisti Srbije - Sputnik Srbija

Italija prejaka, Delfini bez polufinala Svetske lige

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se domogne polufinala na završnom turniru Svetske lige u Strazburu pošto je poražena od Italije sa 14:7 (3:2, 3:2, 4:2, 4:1). Tako će izabranici Dejana Savića takmičenje nastaviti u borbi za plasman od petog do osmog mesta.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Nismo otvorili meč kako treba. Realizacija sa igračem više je bila katastrofalna, dok su Azuri skoro svaku priliku koristili da lakim golovima naprave razliku. U igri su nas držali Velkić i Vučinić, ali smo na pauzu otišli sa golom zaostatka – 2:3.
Sličan scenario gledali smo i u drugoj četvrtini koju je sjajnim lobom otvorio Ferero. Radulović i Subotić su postigli golove za naš tim, ali su se Italijani razigrali i na poluvreme odneli dva gola razlike – 4:6.
Kako je odmicala utakmica tako je i prednost Italijana rasla. U trećoj četvrtini su bombardovali našeg golmana preko Damontea i Fondelija i još jednom ubedljivom partijom stigli do velikih 10:6.
Zbog toga je poslednja četvrtina bila samo puka formalnost. Prednost Azura je rasla do konačnih 14:7 i zasluženog plasmana u polufinale Svetske lige.
Najefikasniji u redovima Italijana su bili Di Soma i Damonte sa po tri gola, Ricuto i Alesijani su postigli po dva, a Kanela, Marcijali, Ferero i Fondeli po jedan.
Strelci za Srbiju bili su Gavril Subotić sa dva, odnosno Velkić, Vučinić, Radulović, Martinović i Vico koji su postigli po jedan pogodak.
Što se tiče našeg podmlađenog tima, Delfini će nastaviti takmičenje u doigravanju za plasman od petog do osmog mesta.
Marko Radulović - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2022
Dijamant iz Rijeke sija pod srpskom kapicom: „Savić crta Srbiji put do zlata“
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić - Sputnik Srbija, 1920, 20.07.2022
Savić podmladio tim za Svetsku ligu
15:00 25.07.2022
31' – Još minut i po do kraja
Alesijani je povećao, A Vico smanjio razliku na minut i po pre kraja.
Srbija - Italija 7:13
14:56 25.07.2022
29' – Opet Damonte
Trećim golom na meču Luka povećava razliku u korist Italije.
Srbija - Italija 6:12
14:51 25.07.2022
25' – Italijani nemaju milosti
Damonte drugim golom povećava razliku u korist Italije.
Srbija - Italija 6:11
14:47 25.07.2022
24' – Italijani imaju veliku prednost posle treće četvrtine
Još jedna ubedljiva četvrtina za Italijane (4:2), Delfini su sve dalje od polufinala...
Srbija - Italija 6:10
14:44 25.07.2022
22' – Raste prednost Italijana
Ne vredi, pala je koncentracija našeg tima, dosta se greši što Italijani koriste da se odlepe i približe polufinalu.
14:40 25.07.2022
20' – Damonte vraća +3
Luka Damonte sjajnim udarcem vraća prednost svom timu. Nemaju naši rešenja za Azure.
Srbija - Italija 6:9
14:39 25.07.2022
20' – Martinović smanjuje
Pogodio je sa levog krila vaterpolista Novog Beograda.
Srbija - Italija 6:8
19' – Drže Azuri razliku
Čim im se ostavi malo prostora, stiže kazna. Gol Rencuta za novu prednost Azura.
Srbija - Italija 5:8
14:35 25.07.2022
17' – Subotić uzvraća
Smanjuje Srbija preko Gavrila Subotića koji je sa dva gola naš najbolji igrač.
Srbija - Italija 5:7
14:34 25.07.2022
17' – Azuri dižu prednost
Ricuto je precizan sa pet mnetara, Italija vodi sa tri razlike.
Srbija - Italija 4:7
14:30 25.07.2022
16' – Italijani vode na poluvremenu!
Nismo iskoristili napad u poslednjim sekundama, pa odlazimo na pauzu sa dva gola zaostatka. Nikako da nam proradi igra sa igračem više, ali dobro tu smo, ništa još nije gotovo...
Srbija - Italija 4:6
14:28 25.07.2022
16' – Subotić smanjio iz peterca
Opet smo olako propustili šansu sa igračem više, ali smo dobili peterac koji je realizovao Gavril Subotić.
14:24 25.07.2022
13' – Italijani drže tri razlike
Ne vredi, deluju nezaustavljivo Azuri u ovoj četvrtini. Di Soma novim golom vraća +3 Italijanima.
Srbija - Italija 3:6
14:23 25.07.2022
12' – Radulović smanjuje
Snažan šut Riječanina sa distance, golman Italije je bio nemoćan.
Srbija - Italija 3:5
14:21 25.07.2022
11' – Italijani se odlepili
Do najveće prednosti stigli su Azuri u ovim trenucima preko Di Some. Ponovo smo nepažljivi u odbrani, a nemoćni u napadu.
Srbija - Italija 2:5
14:18 25.07.2022
9' – Prelep gol za Azure
Ferero je sjajno lobovao našeg golmana Rističevića i povećao vođstvo Italije na startu druge četvrtine.
Srbija - Italija 2:4
14:14 25.07.2022
8' – Italijanima pripala prva četvrtina!
Nismo odigrali dobro još jedan napad sa igračem više u finišu kad se spetljo Velkić, pa Azuri posle prvih osam minuta imaju gol prednosti.
Srbija - Italija 2:3
14:12 25.07.2022
7' – Uzvraćaju Delfini
Vučinić je sajajno šutirao sa desnog krila i smanjio rezultat.
14:11 25.07.2022
6' – Azuri mnogo bolji sa igračem više
Dok se mi mučimo i imamo 0/2, Italijani obilato koriste igrača više i zato vode sa dva gola razlike.
Srbija - Italija 1:3
14:07 25.07.2022